Odcházení s Třískou opět v Arše

Praha - Havlovo Odcházení v úspěšném nastudování Davida Radoka se v lednu vrátí na jeviště pražského Divadla Archa. Projekt se může uvádět jen v době, kdy je v Česku představitel hlavní role Jan Tříska. A protože má začátkem roku čas, uskuteční se tu od 18. ledna do 3. února dalších dvanáct repríz. Předprodej vstupenek byl už zahájen. Odcházení mělo dosud v Arše téměř pět desítek repríz. V hlavních rolích se opět vedle Třísky objeví Zuzana Stivínová, Vlasta Chramostová a Ivan Řezáč.

Hra spisovatele, dramatika a bývalého prezidenta České republiky Václava Havla patřila díky aktuálnosti i umělecké náročnosti k nejsledovanějším premiérám roku 2008. Příběh o odchodu jednoho a příchodu druhého politika k moci nepostrádá originalitu ani humor, od premiéry v květnu 2008 v Arše se objevil i na řadě dalších scén doma i v zahraničí.

Jan Tříska vystoupí v Česku v příštím roce kromě Odcházení i v rámci Pražského jara, kdy bude na jednom z jeho koncertů recitovat. Na přelomu května a června se objeví opět v Divadle Na Jezerce, kde při svých pražských návštěvách exceluje spolu s Janem Kačerem a Janem Hrušínským ve hře Yasminy Rezy o životě a o schopnosti umět žít nazvané Kumšt. Tuto inscenaci nastudoval i ve spolupráci s autorem scény Janem Štěpánkem Jan Hřebejk.