Na divadelních prknech se odhaluje podstata moci

Praha - Premiérová spolupráce USA a ČR nabízí fascinující fyzické divadlo v podání uznávaných herců. V představení Flush mezi zadržovaným a vyšetřovatelem vzniká surrealistický vztah, který odhaluje skutečnou podstatu moci. Temná stránka lidské povahy vyplouvá na povrch. Představení, které se hraje v divadle Alfred ve dvoře, zachycuje podstatu sociálních a politických mechanismů 21. století.

Inscenace zkoumá, jaký vliv má moc a pocit spoluviny na jedince nebo skupinu. Flush využívá jako hudební podklad tradiční americkou hudbu, která dohromady s obrazem vytváří celek, vybízející diváka k osobní reflexi. Světová premiéra se odehrála 15. 10. 2009 v rámci festivalu Litmoon v Santa Barbaře v USA.

Představení v divadle Alfred ve dvoře v Praze – Holešovicích: 11., 12. a 13. prosince od 20 hodin. 

Koncept: James Donlon, Matt Tavianini, tvůrci: James Donlon, Howard Lotker, Charlie Oates, režie: Charlie Oates, performeři: James Donlon a Howard Lotker, masky: James Donlon, spolupráce: Lola Vollen, Visiting Scholar, UC - Berkeley, vytvořily: HoME o.s., Flying Actor Studio a MOTUS o.s. – produkce divadla Alfred ve dvoře.

Inscenace vznikla v rámci projektu Změna a výměna 2009 (Change and Exchange 2009), jež těží z dlouholeté spolupráce a vzájemné inspirace pohybových umělců, klaunů a pedagogů Ctibora Turby z České republiky a Jamese Donlona ze Spojených států.

Flush
Flush