Alice Nellis odkrývá Tajnosti Ivy Bittové

Praha - Tajnosti režisérky Alice Nellis byly oceněny mimo jiné Českým lvem jako nejlepší film roku 2007. Česká televize snímek uvede dnes od 20:00 na ČT1 v televizní premiéře. V hlavních rolích ženy, ztrácející se v labyrintu všedního dne, a jejího muže se představí hudebnice Iva Bittová a Karel Roden. Tajnosti připomene ČT také filmem o filmu (v 15:35 na ČT1).

Kromě Bittové (Julie) a Rodena (Richard) diváci v dalších rolích uvidí Ivana Fraňka (Karel), Marthu Issovou (Cecílie) a Miloslava Königa (klavírista). Ve filmu zazní písně americké jazzové pianistky Niny Simone a originální hudba ostravské skupiny Buty.

Julie je žena, která má zdánlivě úplně všechno. Pohledného, movitého manžela, prospívající a dospívající dceru, nenáročnou práci překladatelky, která překládá ne pro peníze, ale buď pro radost, anebo prostě jen pro pocit, že pracuje, a nyní dokonce i nový, vysněný dům… Ale také má v sobě tajemství, které se v jejím idylickém životě pomalu mění v časovanou bombu.

Na nominačním večeru 15. ročníku filmových cen Český lev získal snímek Tajnosti 10 nominací a Cenu kritiků. Ze slavnostního udílení cen si nakonec odnesl dvě křišťálové sošky Českého lva. Cenu za nejlepší film roku 2007 převzal producent filmu Jan Svěrák, druhou trofej pro Tajnosti získal Ramūnas Greičius za nejlepší kameru.

Karel Roden a Iva Bittová ve filmu Tajnosti
Karel Roden a Iva Bittová ve filmu Tajnosti