Na pražských jevištích se bude na Silvestra hrát, tančit i zpívat

Praha - Přidanou hodnotu v podobě improvizace, nezřídka vedoucí k „nachytání“ ostatních kolegů na jevišti, nabízí divákům většina programů, které uvádějí divadla v poslední den v roce. Také letošní silvestrovská nabídka pražských divadel je bohatá, s dřívějšími začátky nabízejí program téměř všechny scény. Kromě činohry mohou diváci zavítat i na tanec či operu - balet Národního divadla uvede svoji Zlatovlásku, Laterna magika Kouzelný cirkus a Státní opera slavnostní galavečer s operou J. Strausse Netopýr.

První scéna zařadila na Silvestra i činohru - v historické budově Národního divadla začne v 15 hodin nedávno v premiéře uvedená „věčná komedie o kapitalismu“ Žebrácká opera v režii Ivana Rajmonta. Balet pro celou rodinu Zlatovláska začne ve stejnou dobu ve Stavovském divadle. Na Nové scéně, která úderem půlnoci přejde pod správu Národního divadla, se diváci dočkají nejúspěšnějšího představení Laterny magiky všech dob - Kouzelného cirkusu, tanečního divadla vhodného pro celou rodinu.

Divadlo v Celetné připravilo úsměvné aktovky o cestě na svatební noc, pro čaj a na hřbitov s názvem Smíšené dvouhry, v nichž účinkují Eva Elsnerová a Jakub Špalek. Branické divadlo uvede komedii Zbyška Pantůčka To byl tedy Silvestr! Opona se otevře i v Divadle pod Palmovkou. Od 14 a 18 hodin bude uvedena hudební komedie Sugar (Někdo to rád horké). V Rokoku uvedou rodinnou komedii Oddací list s Janem Vlasákem a Taťjanou Medveckou v hlavních rolích a v Divadle ABC příběh Leo Rostena Pan Kaplan má třídu rád o zdolávání nástrah cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta. Titulní roli nastudoval Oldřich Vízner.

Inscenací s titulem Komedie roku 2006 z pardubického Festivalu smíchu, Maškaráda čili Fantom opery v režii Hany Burešové, se s uplynulým rokem rozloučí Divadlo v Dlouhé. V Divadle na Fidlovačce začne v 17 hodin silvestrovská repríza komedie Kena Ludwiga V korzetu pro tetu, kterou nastudoval Petr Rychlý. Komorní scéna divadla uvede úspěšné monodrama irské autorky Geraldiny Aronové Můj báječný rozvod, ve kterém Eliška Balzerová excelovala už více než třistakrát.

Některá divadla dají hercům volno a své jeviště poskytnou hostům: Městské divadlo z Mladé Boleslavi přiveze do Divadla Bez zábradlí Poláčkovy Muže v offsidu v úpravě Martina Vačkáře a Ondřeje Havelky. Také ve Švandově divadle vystoupí na Silvestra hosté - Jana Krausová a Karel Roden ve strhujícím manželském duelu Studia Dva nazvaném O lásce.

Divadlo na Jezerce nabídne svým divákům od 14 a 17 hodin komedii Bengta Ahlforse Paní plukovníková s Jiřinou Bohdalovou v titulní roli. Ve stejnou dobu začne hrát i Divadlo Palace na Václavském náměstí, které zařadilo Camolettiho hru Miláček Anna. Silvestra v ní oslaví Martina Hudečková, David Prachař, Vanda Hybnerová, Saša Rašilov a Linda Rybová. Také v Divadle Radka Brzobohatého bude živo; slibuje na silvestrovské odpoledne a podvečer reprízy proslulé divadelní hry beze slov Tančírna.

Nabídku s konzumací nápojů i pokrmů a možností popůlnočního tance na jevišti připravila tradičně Státní opera - po přípitku v 19 hodin bude na programu od 20 hodin až do půlnoci opera J. Strausse Netopýr. Přestávky budou sloužit k občerstvení.

Kouzelný cirkus
Kouzelný cirkus
Více fotek
  • Kouzelný cirkus zdroj: Laterna magica http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/9/875/87495.jpg
  • Oddací list autor: Divadlo Rokoko, zdroj: Divadlo Rokoko http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1320/131920.jpg
  • Můj báječný rozvod autor: Divadlo na Fidlovačce, zdroj: Divadlo na Fidlovačce http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1320/131913.jpg
  • Jiřina Bohdalová, Simona Stašová autor: ČT24, zdroj: Divadlo Na Jezerce http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/589/58828.jpg