Elton John v červnu zahraje v Česku

Praha - Do Česka se v létě vrátí legendární britský popový zpěvák, skladatel a pianista Elton John. V pražské O2 areně vystoupí za doprovodu své kapely 10. června a představí zásadní skladby ze své bohaté hudební kariéry. Vstupenky na koncert budou v prodeji od pátku, jejich cena se pohybuje od 990 do 1790 korun.

Elton John zpíval v Praze poprvé roce 1984 v Paláci kultury. Byl tak jedním z mála západních umělců, kteří vystoupili v tehdejším komunistickém Československu. Dvaašedesátiletý zpěvák, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, se populární hudbě věnuje více než 40 let.

Mezi jeho nejúspěšnější hity patří Your Song, Rocket Man, Crocodile Rock nebo Goodbye Yellow Brick Road. Kariéru začal v 60. letech a v roce 1972 si nechal úředně změnit jméno na Elton Hercules John. Spolupracoval s mnoha slavnými muzikanty, například s Johnem Lennonem, Billie Jean Kingovou, Bryanem Adamsem nebo Erikem Claptonem.

Celkem se po světě prodalo více než 200 milionů kopií Johnových nahrávek. Proslavil se ale také dalšími aktivitami, jako je podpora charitativních projektů, založení nadace na pomoc nemocným AIDS i bojem za legalizaci sňatků mezi osobami stejného pohlaví. Je nositelem Řádu britského impéria.

John získal filmovou cenu Oscar za hudbu k filmu Lví král a cenu Grammy za píseň Candle in the Wind, kterou věnoval památce tragicky zesnulé britské princezny Diany. Píseň se stala jedním z nejprodávanějších singlů v historii populární hudby.