Stingova reflexe ticha i radosti na ČT

Praha - Koncert zpěváka Stinga z monumentální anglické katedrály v Durhamu a také dokument o vzniku tohoto velkolepého a současně intimního hudebního projektu nabídla divákům na Štědrý den Česká televize. V obou pořadech zazněly zimní písně, zejména koledy a ukolébavky ze zpěvákovy rodné severní Anglie. Koncert nazvaný If On A Winter's Night začal na ČT2 ve 20.00, od 21.30 následoval dokument, zachycující přípravy projektu v Itálii, spolupráci s hudebníky z řady zemí a vyvrcholení v podobě koncertu v září.

Projekt If On A Winter's Night vznikal na přelomu let 2008 a 2009 ve Stingově venkovském sídle v Itálii. Hudebník a herec (vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumer) se v něm snažil zachytit náladu zasněžené zimní krajiny v kolekci lidových písní, vánočních koled i upravených skladeb vážné hudby. Spolu s orchestrem a hudebníky z Británie, New Yorku, Maroka i Brazílie nabízí nostalgickou vánoční náladu.

Hodinový dokument nechává nahlédnout do zákulisí nahrávání i přípravy koncertu, a zároveň doprovází Stinga do míst jeho rodné severní Anglie, do míst mnoha hudebních a životních reminiscencí.

V písních kombinujících tradice britské klasiky, popu, jazzu a lidové hudby jsou Stingovi hudebními partnery Dominic Miller, Bijan Chemirani, Daniel Hope, Edin Karamazov, Ibrahim Maalouf, Mary Macmaster, Vincent Segal, Julian Sutton, Kathryn Tickell a soubor Stile Antico.

Sting: Písně zimních nocí
Sting: Písně zimních nocí
Více fotek
  • Sting: Písně zimních nocí zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1320/131928.jpg
  • Sting: Písně zimních nocí zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1320/131929.jpg