Kino Lucerna zahajuje 101. sezonu

Praha - Kino Lucerna má za sebou oslavy stého výročí svého vzniku a vstupuje do další sezony několika předpremiérami. V současné době promítá jako jedno ze tří kin v republice snímek Jana Hřebejka Kawasakiho růže. Nový rok pak zahájí přepremiérou snímku Terryho Gilliama Imaginarium dr. Parnasse, v polovině ledna se nejstarší hrající pražské kino stane dějištěm premiéry úspěšných evropských snímků Bílá stuha a Fish Tank. Ve druhé polovině ledna se v kině uskuteční přehlídka soudobých japonských filmů.

V kině Lucerna budou mít premiéru i snímky zařazené v cyklu Projekt 100. Vedle evropského filmu roku, Hanekeho snímku Bílá stuha (v Lucerně 16. 1.) nebo filmu Fish Tank nebudou chybět ani díla filmové klasiky Zahraj to znovu, Same (19. 1.), Hluboký spánek (18. 1.) nebo Harold a Maude (17. 1).

Ve druhé polovině ledna kino Lucerna ovládne japonská kultura. V pátek 22. ledna bude zahájen třetí ročník přehlídky soudobých japonských filmů Eiga-sai 2010, který tradičně představí kolekci zajímavých filmů, které jinde nemá divák možnost zhlédnout. Všechny filmy budou uvedeny z 35 mm filmového materiálu a budou opatřeny jak českými, tak anglickými titulky.

Přehlídku Eiga-sai („svátek filmu“) doprovodí v sobotu 23. ledna Den japonské kultury, který představí v prostorách kinosálu, kavárny a Mramorového sálu Paláce Lucerna japonskou kulturu i z jiného úhlu pohledu - návštěvníci budou mít možnost seznámit se s japonským divadlem, nechat se zasvětit do psaní kaligrafie nebo zhlédnout přehlídku tradičních kimon.