Nohavica obdaruje své fanoušky vysíláním TV a Rádia Jarek

Ostrava - Písničkář Jaromír Nohavica letos přichystal pro své fanoušky netradiční vánoční dárek. Na svém webu www.nohavica.cz spustí na páteční Boží hod dvanáctihodinové vysílání televize a Rádia Jarek. Premiérový jednodenní proud nazvaný Od desíti do desíti nabídne i dosud nezveřejněné historické záznamy Nohavicových koncertů. „Některé jsem ani sám neviděl,“ řekl hudebník. Své fanoušky bude napínat celý Štědrý den, program vysílání totiž na webu zveřejní až v pátek ráno.

Návštěvníci webových stránek si budou moci netradiční dárek „rozbalit“ v 10:00, kdy začne TV Jarek postupně vysílat záznamy koncertů a dokumentů o koncertních turné i natáčení. Televizní vysílání bude střídat Rádio Jarek s dalšími historickými záznamy a raritními nahrávkami. 

„Těch 12 pestrých hodin bude plných zajímavých materiálů. Perličkou je například záznam mého vystoupení před 20 lety na legendárním festivalu v Polsku, který se konal asi dva týdny před listopadovými událostmi u nás. Sám jsem ho v podstatě neviděl, ani nevím, jak jsem tam tehdy vypadal,“ řekl Nohavica.


Do Polska se chce písničkář pravidelně vracet v příštím roce, koncertovat bude také po Česku, Moravě a Slezsku. Před sebou má ale i několik dalších rozjednaných koncertních turné v zahraničí. „Vypadá to, že se v létě poprvé v životě vydám do Moskvy. Těším se, že se podívám na místa, která jsem zatím znal jen z písniček Vysockého a Okudžavy,“ prozradil Nohavica.

Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica