Koncerty, výstavy a další nabízí tradiční festival Vánoční prázdniny v Telči

Telč - V neděli večer začal koncertem skupiny Nezmaři tradiční festival, který se v Telči koná vždy v období mezi vánočními svátky a Silvestrem. Letos se festival kvůli rekonstrukci velkého sálu přemístil do komorního prostředí na zámku, který je podle hlavního organizátora Milana Koláře vhodným místem pro zachování atmosféry Vánoc. Festival nabídne koncerty a výstavy, ale i sport a výlety do okolí. Poslední koncert prázdnin se uskuteční ve středu 30. prosince ., na Silvestra pak bude možné zajít na výstavu, zabruslit si nebo zahrát hokej s divadlem Sklep.

Okolní krajina nabízí krásné pohledy na město samotné

„Už skoro tradičně jsou tu Nezmaři a Žalman a do toho tu bývá Honza Hrubý, letos s Mišíkem,“ popisuje program koncertů hlavní organizátor festivalu Milan Kolář. Vystupovat letos bude také kapela Jarret.

Návštěvníci města Telč se mohou během dne procházet po okolí, které nabízí mnoho přírodních skvostů. Jedním takovým jsou i okolní rybníky. „Největším kluzištěm a sportovištěm jsou naše rybníky, které zamrzly a to nás velmi těší, protože i ti, co už nebruslí, zde najdou výjimečné pohledy na město, na jeho věže a na krásné náměstí,“ vyzdvihuje místostarostka Telče Hana Müllerová.