Silvestr 2009: Česko-slovenské pronásledování humorem

Praha – Silvestrovské pořady na všech třech nesportovních programech České televize se budou poslední den roku 2009 spíše ohlížet než se dívat s očekáváním dopředu. Nablýskaná tříhodinová show na ČT1 je návratem k československým Silvestrům a i její program je česko-slovenský. Trochu jiný pohled na společnou minulost nabídne zpravodajská čtyřiadvacítka, která propadne Retrománii. A na druhém programu se starým rokem končí i starý, ale dobrý pořad – Noc s Andělem jde po jedenácti letech do Finále Grande.

HURÁ, MÁME SILVESTRA - se zpěvy a tanci

Kdo si poslední ráno roku 2009 přivstane, poslechne si ke snídani Mufosilvestrparádu, velkolepou show Mufa Supermufa pro nejmladší zlobišáky. Dopolední rodinné pásmo s jásavým názvem Hurá, máme Silvestra pokračuje hudebně – pohádkovým diskoprůletem, tedy písničkami z televizních pohádek, a bláznivou hudební revue, při níž se České televize prý doslova zmocní bejbypanková skupina Kašpárek v rohlíku. Po pohádkách na televizní Hřiště přijede Kabaret s maringotkou plnou silvestrovských katastrof.

Tančit a zpívat se bude i u oběda a po obědě. Písničky z Manéže Bolka Polívky (12:05 ČT1) připomenou nejlepší hudební scénky z legendárního pořadu. Oblíbený mim a herec zavzpomíná na společná vystoupení s Lucií Bílou, Arnoštem Goldflamem, bratry Tesaříky nebo Zuzanou Stivínovou. Pěvecké, ale i herecké osobnosti uvedou Helena Vondráčková a Jiří Korn v přehlídce toho nejlepšího z televizní zábavy v pořadu To je šoubyznys (16:15 ČT1). A do jedné malé hospůdky, kde se tančí, hraje a zpívá, zavede diváky nezapomenutelný Vladimír Menšík (18:00 ČT1).

Odpočinout od muziky pomůžou vážné i nevážné Partnerské eskapády (15:40 ČT1). Hledáček skryté kamery, který se zaměří na manželství slavných párů, například ukáže, jakou situaci by Kristián Kodet řešil emigrací. Rodinné, milenecké a pracovní, každopádně ale podivuhodné zážitky nejznámějšího tuzemského blogera, kterého nikdo nezná, ožijí v Deniku Ostravaka (16:20 ČT2). Na veselé historky od sportovních mikrofonů dojde v pořadu Góly, fóry, legendy (18:50 ČT1). Silvestrovskou malou domů provede Vojtěch Bernatský.

TEČKA, RETRO A ČESKO-SLOVENSKÝ REVIVAL

Předskokanem česko-slovenského Silvestra na prvním programu bude speciální díl pořadu Zázraky přírody (20:00 ČT1). Jak se svádí ve zvířecí říši nebo kteří živočichové holdují alkoholu, budou možná i názorně demonstrovat Eva Holubová, Jitka Asterová, Josef Náhlovský a Milan Šteindler. Průvodcem pořadu bude tentokrát spolu s Vladimírem Kořenem i Maroš Kramár. Slovenský herec, zdaleka ne neznámý i českým divákům, je také slovenským zástupcem v moderátorském duu, které diváky provede silvestrovskou veselicí (od 21:00 ČT1) až k půlnočnímu přípitku.

Za českou stranu pozve ke vzpomínce na společné československé Silvestry Tereza Kostková. „Těšilo mě, že bude pro oba naše národy a že je vzpomínkou na původní silvestrovský žánr, tedy takovou všehochutí,“ uvedla k Silvestru 2009. Nablýskaný zábavní tříhodinový pořad zaplní obrazovky České i Slovenské televize a mísit se v něm bude humor i hudba. Těšit se můžete na Karla Gotta, Petra Nagyho, Ivu Pazderkovou, Luďka Sobotu, Petera Dvorského s Cigánskými diablami…

Druhý program se Finálem Grande (od 18:00) rozloučí se sobotními Nocemi s Andělem. Definitivní tečkou bude přímý přenos velkého celovečerního promenádního koncertu pro pronásledované humorem. Zahrají „krotitelé hadích slov“ Wohnout, „nesmírně krásný a bestiálně šťastný fenomenální klenot“ Vypsaná fixa anebo „předměstské radostné unisono“ Divokej Bill.

Program ČT24 ovládne už druhým rokem Retrománie. Martina Vrbová a její hosté provedou tím nejlepším z magazínu Retro, čerstvého držitele televizní ceny Elsa. „Probere například s hercem Tomášem Hanákem, jak se za socialismu kutilo nebo jak se vekslovalo před Tuzexem,“ prozradil, na co se retrodiváci mohou těšit, dramaturg pořadu Jan Rozkošný.

NA SILVESTRA BEZ VEČERKY

Půlnočním přípitkem silvestrovské vysílání samozřejmě nekončí. Na ČT1 na šampaňské naváže směska anekdot, veselých příběhů a nejznámějších populárních písniček nebo slovácká silvestrovská zabijačka. ČT24 pokračuje v Retrománii, zavzpomíná třeba na branné cvičení nebo na lásku a sex v socialistickém Československu. Na ČT2 si můžete připomenout deset Silvestrů za šedesát minut a humorem se nechat pronásledovat i v Komediografu Pavlem Liškou a Tomášem Matanohou.

Do nového roku se Česká televize probudí s novou tváří a divákům nabídne premiérové pořady všech žánrů – novoroční programové tipy ČT najdete v příloze.

Manéž Bolka Polívky
Manéž Bolka Polívky
Více fotek
  • Manéž Bolka Polívky zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1332/133150.jpg
  • Silvestr 2009 zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1332/133155.jpg
  • Komediograf zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1332/133156.jpg
Stáhněte si