Tříkrálový koncert pro koledníky a dárce

Praha – Kašparové, Melicharové a Baltazarové se se zapečetěnou kasičkou Tříkrálové sbírky objeví v ulicích letos už pojedenácté. Charita Česká republika, která je organizátorem této akce, se ve spolupráci s Českou televizí rozhodla poděkovat všem dárcům i koledníkům. Díky nim se v loňském roce vybralo přes 64 milionů korun. Záznam Tříkrálového koncertu z Městského divadla Brno, který živě přenášela Česká televize, mohou diváci zhlédnout v tomto článku.

Výtěžek ze sbírky každoročně podpoří několik stovek charitativních a humanitárních projektů. O tom, jak byly použity prostředky získané v roce 2009, se diváci dozvěděli přímo v průběhu koncertu, a to z reportáží i rozhovorů s pracovníky charitních zařízení.

V Praze štáb navštívil dům sv. Viktorie, poskytující pomoc bezdomovcům. V Mostu zavítal do oblastní Charity, jež se zaměřuje na mladé lidi, kteří se po opuštění zázemí dětských domovů ocitli v sociální nouzi. Třetí reportáž představila osamělého muže z Uherskobrodska, který využívá služeb charitní ošetřovatelské služby nebo denního stacionáře.

Hosty Tříkrálového koncertu byla Marie Rottrová, Misha, Marek Ztracený, Monika Bagárová, Bob Fliedr s dětským sborem Bobci a taneční skupina Beat Up. Slavnostním odpolednem provázeli Martina Kociánová a Jan Čenský.