Insomnia - sobotní hotel pro nespavce

Praha – Pro všechny, kteří v sobotu nechtějí jít spát před půlnocí, otevírá Česká televize Hotel Insomnia. Je jedním ze dvou pořadů, které na obrazovkách po jedenácti letech vystřídají Noc s Andělem, a to vždy každou první a třetí sobotní noc v měsíci. První díl (od 23:30 na ČT2) bude bilancovat. Hoteloví hosté nahlédnou do toho nejzajímavějšího, nejhloupějšího i nejvtipnějšího z uplynulého roku.

Diváci se mohou těšit na umělce Romana Týce a Milana Kozelku nebo na street zahradnici Hanu Novákovou z Guerilla Gardening, skupiny pirátsky sázející květiny ve veřejném prostoru. Rekapitulaci roku 2009 a výhled na nadcházející rok 2010 si vezmou na starost odborník na technologie Adam Javůrek a Marek Svoboda z Člověka v tísni. A v hotelovém baru bude vyhrávat kapela Midi Lidi.

Člen tohoto hudebního uskupení a také scenárista a režisér Petr Marek je jedním z recepčních, kteří diváky v Hotelu Insomnia uvítají. Prvním dílem ale provede Jiří Havelka, divadelní režisér, dramatik a herec, člen divadelního uskupení Vosto5. 

Jiří Havelka o Hotelu Insomnia

0Prostor pro improvizaci je všude tam, kde se setkávají živí lidé, a ne roboti. Myslím, že Hotel Insomnia bude setkáním živých lidí, a to nejen ve studiu, ale skrze nejmodernější interaktivní techniku i se všemi diváky. Všichni se zkrátka sejdeme v tuhle noční hodinu na recepci podivného hotelu a budeme se vzájemně překvapovat.

Hotel Insomnia má i své vlastní webové stránky, na nichž mohou diváci mimo jiné hlasovat v Totální hitparádě, která jim pomůže se zorientovat v těch nejpodivnějších událostech posledních týdnů.

Dvě zbývající soboty v měsíci bude Hotel Insomnia střídat Pozdní sběr. Čtrnáctideník o výstavách, koncertech, představeních a happeninzích, které hýbou světem českého umění, je určen pro všechny, jimž kultura nedá spát. Pořadem bude provázet Hana Šimková a jejími prvními hosty budou Jakub Prachař a Vojtěch Dyk (9. 1. ve 23:10 na ČT2).

Režisér Jiří Havelka
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24