Ti, co hrají Floydy líp než Floydi

Praha/Ostrava – Do dvou českých měst dorazí na přelomu ledna a února bombastická show skupiny The Australian Pink Floyd Show. Návštěvníkům ostravské ČEZ Arény (31. ledna) a pražské Tesla Arény (1. února) představí svou nejnovější pódiovou produkci nazvanou Big Pink Greatest Hits a slibuje, že bude ještě větší, s více lasery, kostýmy a efekty, než při její poslední zastávce v Česku před rokem. Tehdy přivezla také do Ostravy a do Prahy show, která vznikla k třicátému výročí vydání rockové opery The Wall.

Na letošních koncertech zazní zhruba dvacet největších hitů skupiny Pink Floyd. Čeští fanoušci budou moci posoudit, zda o TAPFS opravdu platí, že „hrají Floydy lépe než sami Floydi“, jak napsal londýnský Daily Mail. Zazní například songy Comfortably Numb, Hey You, Wish You Were Here nebo Another Brick In The Wall.

Skupina The Australian Pink Floyd Show vznikla v Adelaide v jižní Austrálii v roce 1988, proslavila se však až poté, co přesídlila do Velké Británie. Řady jejích fanoušků se ještě více rozrostly za posledních pět let, kdy kapela koncertuje po celém světě se stále novými show.