Peníze nikdy nespí. A proto se Douglas vrací na Wall Street

Los Angeles - Zatímco se Wall Street pomalu vzpamatovává z nejhorší finanční krize posledních desetiletí, Michael Douglas se vrací k jedné z určujících rolí své kariéry - postavě bezohledného finančníka Gordona Gekka ve filmu Wall Street, za kterou získal v roce 1988 Oscara. Společnost 20th Century Fox v úterý oznámila, že na jaře bude do kin uveden nový film režiséra Olivera Stonea s názvem Wall Street 2: Peníze nikdy nespí.

Douglas si v pokračování po více než dvaceti letech opět zahraje finančníka, jehož motto zní: „Chamtivost je dobrá věc“. „Poté, co byl po dlouhé době propuštěn z vězení, Gekko se nachází na pokraji společnosti, které kdysi dominoval,“ přiblížila 20th Century Fox příběh filmu.

Gekko se snaží napravit zpřetrhané vazby se svou dcerou a spřátelí se s jejím snoubencem Jacobem, pro kterého se stane určitým vzorem. Jacob ale brzy zjistí, že Gekko je stále velmi zručný manipulátor a jde mu o něco zcela jiného než o odpuštění.

V roli Jacoba se představí Shia LaBeouf, známý hlavně z akční sci-fi série Transformers. Ve filmu se objeví také Susan Sarandonová, Carey Mulliganová, Frank Langella nebo Josh Brolin, kterého si diváci pamatují především z oscarového snímku Tahle země není pro starý. Michael Douglas se kromě ztvárnění hlavní role pod film podepíše i jako producent.