Artsemestr '10 - aneb studenti ukazují, co umí

Praha - Čtyři sta sedmdesát mladých umělců z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze představuje veřejnosti svá díla v rámci celoškolní přehlídky klauzurních prací Artsemestr '10. Jejich tvorbu prezentuje rozmanitá skladba děl z odvětví architektury, grafiky, fotografie, sochařství, keramiky, skla a malby, textilní a módní tvorby, nových médií a filmové grafiky. Výstavu slavnostně zahájil rektor PhDr. Ing. Pavel Liška ve čtvrtek 21. 1. 2009. Výstava je realizována ve všech ateliérech i v galerii a návštěvníkům je otevřena každý den od 10 do 18 hodin od 22. ledna do 2. února 2010.

V rámci Artsemestru také probíhá ve dnech 22.-29. 1. 2010 výstava klauzurních prací Katedry designu ve Zlíně. Výstavu dvou zlínských ateliérů designu můžete navštívit na třídě Tomáše Bati 4342 ve Zlíně, denně od 10-18 hodin.

Pražský Ateliér designu III. vystavuje semestrální práce na téma nemotorový městský dopravní prostředek.

Ateliér grafického designu a vizuální komunikace se v zimním semestru zaměřil zejména na práci s programy 3D.

Ateliér grafického designu a nových médií zve návštěvníky Artsemestru do nově zrekonstruovaného prostoru svého ateliéru č. 304 (rekonstrukci navrhl Adam Tureček), kde bude možné seznámit se s řadou nových prací.

Ateliér filmové a televizní grafiky prezentuje na výstavě práce na téma vystoupit z obrazu - od plošné předlohy k 3D realizaci a 3D pohyblivý autoportrét.

Ateliér supermédií se bude v rámci Artsemestru prezentovat samostatnou výstavou Supermédia.

Ateliér Design oděvu a obuvi, pod vedením Liběny Rochové a asistence Pavla Ivančice, představí práce studentů v externím ateliéru LR (Malostranské nábřeží 1, Praha 1, 3. patro).

Ateliér módní tvorby se také trvale věnuje spolupráci s průmyslem. Studenti ateliéru letos pracovali na klauzurním úkolu Chytrý oděv.

Ateliér architektury 4 na výstavě prezentuje práce na téma Vertikální kavárna do Prahy.

Během konání Artsemestru bude možné v galerii zakoupit knihy a katalogy, které vydalo Nakladatelství VŠUP.

Budova VŠUP
Budova VŠUP
Více fotek
  • Budova VŠUP zdroj: VŠUP http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/957/95630.jpg
  • VŠUP / Mihaela Tomišková (Ateliér designu) autor: ČT24, zdroj: VŠUP http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1378/137736.jpg