Naději dalo Haiti na 130 celebrit

New York/Londýn - Na 130 celebrit ze světa filmu, hudby, sportu i politiky se za moderování především hollywoodské hvězdy George Clooneyho zúčastnila v noci na dnešek charitativní akce Naděje pro Haiti. Podle komentářů by se na pomoc zemětřesením postiženým Haiťanům měly díky této akci, kterou přenášely televize formou telemostů z New Yorku, Los Angeles či Londýna, vybrat desítky milionů dolarů.

Benefiční koncert živě přenášely všechny velké americké televize, převzala ho MTV a další hudební stanice. Hlavní tváří projektu na pomoc Haiti a moderátorem byl George Clooney. Ten přesvědčil víc než stovku svých kolegů, největších hvězd amerického šoubyznysu, aby zasedli k telefonům a přijímali příspěvky diváků do veřejné sbírky. Písně se střídaly s projevy, ve kterých známé osobnosti žádaly o dary pro zemi stiženou pohromou.

Mezi hudebními vystoupeními Bruce Springsteena, Stevieho Wondera, Madonny, Stinga, Wyclefa Jeana, Beyoncé, Jay-Z či Bona byly promítány hrůzné či dojemné záběry z karibského ostrova, který zničilo 12. ledna silné zemětřesení. Mnohé hvězdy jako herečka Julia Robertsová také vyřizovaly v přímém přenosu telefonické hovory s diváky, kteří se rozhodli darovat peníze.

George Clooney:

„Lidé na Haiti potřebují naši pomoc. Potřebují vědět, že nezůstali sami. Potřebují vědět, že nám to není jedno.“

Zpravodaj CNN na Haiti přivedl v živém telemostu do vysílání chlapce, který strávil v troskách osm dní, než ho záchranáři vysvobodili. Otřesy půdy o síle 7 stupňů zabily podle nových oficiálních údajů 111 tisíc Haiťanů. Počet mrtvých ale bude dál stoupat, zřejmě až ke dvěma stům tisícům. Bez domova je půl druhého milionu lidí. Sbírka z benefičního koncertu by měla vynést desítky milionů dolarů. Po jednom milionu už v průběhu večera darovali herci George Clooney a Leonardo DiCaprio. Další peníze vynesou charitativní nahrávky předvedených písní.

V Praze se již ve čtvrtek uskutečnily dva dobročinné koncerty na podporu Haiti, které před deseti dny zasáhlo ničivé zemětřesení. První koncert začal už odpoledne na Staroměstském náměstí, kam i přes chladné počasí přišly stovky lidí. Druhý se konal večer v klubu La Fabrika a vysílala ho Česká televize.

Benefiční koncert Hope for Haiti
Benefiční koncert Hope for Haiti
Více fotek
  • Benefiční koncert Hope for Haiti autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1380/137945.jpg
  • Steve Wonder účinkuje na pomoc Haiti autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1380/137935.jpg