Takže s Mňágou je to dobrý

Praha - Na dva roky staré album Na stanici polární navazuje nová deska skupiny Mňága a Žďorp s názvem Takže dobrý. Jedenáctá studiová deska valmezské kapely s tuctem skladeb vyjde 12. února a následovat bude Takže dobrý turné. „Už máme desek tolik, kolik je prstů na rukou plus palec od levý nohy… Takže dobrý,“ okomentoval poslední počin Mňágy zpěvák a kytarista Petr Fiala.

Jednotlivé písně se rodily v uplynulých dvou letech během turné na místech, jako jsou klubové šatny, hotelové pokoje, restaurace, parky, bary nebo koncertní dodávka. „Útržky a kousky po kapsách nalezených papírků s texty, melodiemi a akordy se staly návodem k použití, jízdním řádem a ukazatelem nových směrů,“ uvedl lídr kapely Fiala.

Autorem ironických textů, které někteří hudební publicisté označují jako „vesele pesimistické“, je Fiala. Například nová píseň Den, kdy v Brně hrála ABBA, vzpomíná na nezapomenutelné letní okamžiky, které se nikdy nestaly. Na albu budou také skladby jako Zloději života, Třetí tajemství, DJ Loutna či S kufrem a se ženou.

Při nahrávání se Mňága a Žďorp opět spolehla na přirozený zvuk bez počítačových „vychytávek“ a obešla se i bez účasti hostujících muzikantů. „Jdeme cestou maximální upřímnosti bez ohledu na následky,“ konstatoval Fiala.

Vydání desky doprovodí série koncertů Takže dobrý turné, která odstartuje 25. února v Ostravě. V Praze se kapela představí 24. března v Lucerna Music Baru, turné zakončí 31. března v Olomouci. Křest alba se uskuteční na každém koncertě šňůry.