Ples v opeře: Angelika a vídeňské párky

Praha - Exkluzivní hosty, hudbu i charitu nabídne letošní ples ve Státní opeře Praha, který se koná 6. února. Hlavní hvězdou večera bude francouzská herečka Michele Mercierová, kterou proslavily filmy o Angelice. „Mercierová ztělesňuje vše, co jsme mohli od hlavní hvězdy takového bálu chtít. Je to velice noblesní dáma a velká umělkyně,“ uvedl ředitel Plesu v opeře Friedemann Riehe.

Kromě Mercierové se na plesu objeví také modelky Andrea Verešová a Pavlína Němcová, módní návrhář Osmany Laffita i osobnosti českého a slovenského filmu - režiséři Filip Renč a Juraj Jakubisko. Speciálním hostem bude starosta Vídně Michael Häupl. Nejslavnější plesové město je partnerem letošního ročníku. Připomene ho i menu - zatímco ve Vídni se bude podávat tradiční guláš, Praha nabídne vídeňské párky.

Ples oficiálně zahájí ve 22:00 Prague Philharmonic Orchestra a Balet pražských divadel v choreografii Petra Jirsy. O hudbu se postarají také Orchestr Plesu v opeře a Big Band Gustava Broma. Od půlnoci ve foyer divadla začne diskotéka, součástí programu plesu byla už loni. Disko vedle tradiční hudby zazní letos vůbec poprvé, 11. února, také na vídeňském plesu v opeře, který je vzhledem ke své pětasedmdesátileté tradici vzorem podobných akcí.

Program pražského plesu doplní charitativní tombola, jejíž výtěžek tentokrát půjde Českému červenému kříži. Loni připadl nadaci Terezy Maxové. Z tomboly si modelka odnesla na pomoc opuštěným dětem 265 tisíc korun.

0Vstupenky pro zájemce o pražský ples stojí od 3 750 korun do 12 500 korun. Podle pořadatelů je zatím prodáno zhruba 550 vstupenek, další necelé tři stovky jsou stále k dispozici. Ve Vídni je již dnes vyprodáno. Běžná vstupenka stála 230 eur (přes 6 000 korun). Za stůl pro čtyři osoby zájemce zaplatil 640 eur (16 750 korun). Lóže vyšla až na 17 000 eur (asi 444 000 korun).

První podobný ples v historické budově Státní opery se v Praze uskutečnil v roce 1948. Další se pak konaly v první polovině 90. let minulého století. V roce 2009 se Ples v opeře uskutečnil po čtrnáctileté přestávce, k hostům patřili kromě Terezy Maxové také Ivana Trumpová a zpěvák Deep Purple Ian Gillan.

Státní opera Praha
Státní opera Praha