Lázeňský švihák obojího pohlaví touží pobavit televizní diváky

Praha – Pro milovníky bláznivých situačních komedií připravila Česká televize na nedělní večer lákavý program v podobě převlekové grotesky Šejk. Hříčka těží z absurdních záměn mužských a ženských rolí. Příběh, plný pikantních nedorozumění, satiricky zobrazuje přehnanou podnikatelskou horlivost. Karikuje také novodobou módu proměn sexuální identity i sháňku po biopotravinách a léčebných procedurách. Lázeňskou komedii plnou zlodějů a podvodníků, převleků, trapasů a nedorozumění, bláznivého humoru i hereckých hvězd uvede ČT1 v neděli 31. ledna od 20:00.

„Je to exotika, ale je to hodně český příběh, měla by to být crazy komedie a my jsme si dali ve štábu takové heslo, podle kterého jedeme - je to komedie o popleteném pohlaví a já bych dokonce řekla, že je to komedie tak trošku o ztrátě identity člověka,“ říká režisérka Zuzana Zemanová.

Do malých lázní znenadání přijíždí tolik žádaná zahraniční klientela – arabský šejk v doprovodu upjaté tlumočnice a vladařova harému – tří zahalených žen. Horlivý ředitel nabádá personál, aby prominentním hostům poskytovali nadstandardní služby. Do přízně exotického boháče chce vmanipulovat i svou dceru, která v rodinném podniku pracuje jako masérka. Neposlušná ratolest ovšem dává výpověď. A to ve chvíli, kdy náhrada za ni neexistuje. Nicméně v lázeňském zařízení se objevuje nová masérka, nápadně podobná přičinlivému šéfovi – to je jen zlomek absurdních situací, které v sobě nesou potenciál zábavnosti a hravosti.

Ředitel lázní, jeho dcera a záhadný šejk jsou role jakoby šité na míru Jaroslavu Duškovi, Anně Polívkové a Miroslavu Táborskému. Jeho žárlivou partnerku hraje Taťjana Medvecká, trojlístek lupičů na útěku Robert Nebřenský, Miroslav Čtvrtlík a písničkář Jiří Dědeček. Lázeňský personál, zapletený do obskurních nedopatření, představují Nataša Burger, Pavla Tomicová a Jitka Sedláčková. V další roli uvidí diváci Stanislava Zindulku. Scénář Anna Vovsová. Kamera Andrej Barla. Režie Zuzana Zemanová.

Šejk
Šejk