Buchty a loutky slaví dospělost

Praha - Zakončení puberty a nástup plnoletosti nezávislého divadelního souboru Buchty a loutky zachycuje dokument režiséra Tomáše Petráně Sedmnáct. Členové souboru s 18letou historií v něm hovoří o své práci pro děti i dospělé, o spolupráci s filmem (mj. se podíleli na snímku Antikrist) a o zdrojích inspirace. Snímek bude poprvé uveden za účasti tvůrců 8. února v kině Světozor. 

"Berou věci ze smetiště a s nimi dokáží udělat představení,„ říká šéfredaktor časopisu Svět a divadlo Karel Král. Stejně jako staré věci oprašují Buchty a loutky často zdánlivě zapomenutá témata. “Jedna z úžasných věcí byl Příběh ??? člověka. Tam vytáhli látku (příběh Borise Meresjeva), o které si člověk myslel, že je dávno passé," dodává Král.
 
Podle režiséra Tomáše Petráně čerpá film ze stejných inspiračních zdrojů jako soubor - ruských válečných filmů, pašovaných amerických filmů, traumat ze školky, školy.

Soubor hraje pro děti i pro dospělé. „Pro děti jsme od začátku dělali velmi čistá představení, s jedním druhem loutky. Pro dospělé jsme naopak od začátku kombinovali různé techniky,“ vysvětluje členka souboru Zuzana Bruknerová.

Video Vítek Brukner a Marek Bečka hosty Událostí, komentářů
video

Vítek Brukner a Marek Bečka hosty Událostí, komentářů