Možná i Holky z naší školky vyjedou na turné s Kotvaldem a Hložkem

Praha - Petr Kotvald a Stanislav Hložek chystají comeback. Na květen plánují několik společných koncertů, první z nich 11. května. Zpěváci, kteří se v 80. letech minulého století proslavili spoluprací s Hanou Zagorovou a hitem Holky z naší školky, to uvedli bez bližších podrobností v rozhovoru pro Rádio Impuls. Svůj comeback již předtím připustili u příležitosti svého jediného společného loňského vystoupení v říjnu v mosteckém klubu Neprakta.

„Dohodli jsme se na několika velkých koncertech. Bavili jsme se o tom, jestli to budou velké haly a na stání. Standa na to řekl, že tam budou naši vrstevníci, takže by bylo rozumné, aby tam byly židle a lavičky,“ sdělil s nadsázkou Kotvald, který loni 8. července oslavil 50. narozeniny. Hložek přiznal, že se na společné koncerty těší, i když z nich začíná být nervózní.

Naposledy spolu na velké akci naposledy vystoupili před sedmi lety  u příležitosti 20. výročí vydání desky s hitem Holky z naší školky, který bořil hitparády - prodalo se ho rekordních jeden a čtvrt milionu exemplářů.

Hložek s Kotvaldem se sešli poprvé na pódiu začátkem 80. let, když spolu se skupinou Karla Vágnera doprovázeli zpěvačku Hanu Zagorovou. Nejvíce se však proslavili vystupováním ve dvojici. Úspěch slavili zejména u dívčího publika právě s Vágnerovou písničkou Holky z naší školky. Zabodovali také skladbami Bílá královna, Dajána či Oh Suzi.

Dvojice se po pětileté spolupráci rozešla v roce 1986, když se Kotvald vydal na sólovou dráhu. O dva roky později vyšlo jeho debutové album Přísně soukromá sci-fi a po něm ještě několik dalších: Gejzír s písní Milujem se čím dál víc, Můj hlas s písní Už po nás lásko má jdou, Taxitotak neber s hitem Mumuland, Planeta svádění nebo Principal.

Hložek se s kytarou objevoval v dětských pořadech České televize. V uplynulých letech se Kotvald s Hložkem na pódiích setkali několikrát při koncertech devítinásobné zlaté slavice Hany Zagorové.

Trojice Zagorová, Hložek a Kotvald se v povědomí posluchačů usadila také titulní písní Můj čas Petra a Pavla Ormových s textem Zdeňka Borovce v legendárním seriálu Sanitka.  

Petr Kotvald
Petr Kotvald