50 let Semaforu za pět večerů

Brno – Jiří Suchý a Jitka Moravcová provedou v pěti večerech brněnské publikum padesátiletou historií Semaforu. Cyklus celovečerních pásem písní a vzpomínek připravilo židenické Divadlo šansonu, které se mimo jiné inspiruje poetikou právě Semaforu. Pět pořadů zachycuje postupně jednotlivá desetiletí existence legendárního divadla. Do každého dílu si pozvou nejméně jednoho hosta, který na prknech Semaforu působil.

První pořad je na programu 24. února a zachycuje roky 1959-1969. Hostem bude Karel Štědrý, zpěvák, herec a moderátor, který stál u zrodu divadla Semafor. V průběhu prvního představení pokřtí účastníci nově vydané DVD s archivním záznamem předtavení Faust, který se v Semaforu hrál v letech 1982 až 1989.

V pořadech zazní mnoho slavných semaforských písní, například Tereza, Pramínek vlasů, Píseň pro Zuzanu, Klokočí nebo Blues pro tebe. O hudební doprovod se postará Dada Klementová a Dada trio. Diváci si budou moci také prohlédnout dobové fotografie, programy, návrhy kostýmů a kulis.

Semafor své padesátiny slavil různými akcemi v druhé polovině loňského roku. Patrně největší připomínkou výročí byl říjnový galakoncert největších hitů. Na dvou vyprodaných představeních v Obecním domě zazněly šlágry jako Pramínek vlasů nebo Včera neděle byla v doprovodu Českého národního symfonického orchestru.