Přijel Cirkus Cirkus

Praha – Klauni, žongléři, akrobati i drezura nedravé zvěře je na programu prvního ročníku mezinárodního festivalu cirkusového umění, který se koná o víkendu v Praze. Přehlídka nazvaná Cirkus Cirkus se inspirovala obdobným festivalem v monackém Monte Carlu, který má už třicetiletou tradici. Podle organizátorů se českému publiku 13. a 14. února představí cirkusoví umělci, kteří patří mezi světovou špičku.

„Dali jsme si na výběru soutěžících opravdu záležet. Jsem velmi potěšen, že se nám podařilo zajistit taková vystoupení, jako je drezura slonů z Německa, drezura lachtanů z Velké Británie, unikátní vystoupení bizonů, které ve světě nemá obdoby, ale také show skákáčů z Maroka,“ přibližuje program prezident festivalu Artur Kaiser.

Na cirkusovém festivalu vystoupí devět soutěžních týmu, o vítězi rozhodne porota v čele s Bolkem Polívkou. Známý herec a mim se prý na porotcování  těší. „Já mám k cirkusu blízko, mám ho rád, můj tatínek byl klaunem amatérem a já jsem s nimi vystupoval už jako pětiletý,“ zavzpomínal. Mezi hosty festivalu se objeví i herec Lubomír Lipský, jazzman Pavel Ryba nebo Tomino Polák ze skupiny 05&Radeček, spoluautor hudby a znělky k festivalu.

Organizátoři doufají, že Cirkus Cirkus bude pro české diváky osvěžením v řadě dalších festivalů. „Hudebních, televizních a divadelních festivalů už je dost, cirkusový tady ještě chyběl,“ vysvětlil Kaiser. Přehlídka bude podle jeho slov pokračovat i po skončení pražského víkendu i v dalších městech. Na podzim se chystá velké cirkusové turné v Praze, Brně a Ostravě, které završí natáčení speciálního zábavního televizního pořadu.

Ingo Stiebner při drezuře lachtanů
Ingo Stiebner při drezuře lachtanů