Udatný český národ na jedné stránce

Praha – Česká televize spouští interaktivní webový speciál k animovanému seriálu Dějiny udatného českého národa. Úsměvný a laskavě ironizující pohled na české dějiny mohou diváci sledovat vždy v sobotní podvečer na ČT1. Sto tříminutových dílů vzniklo podle stejnojmenné knihy výtvarnice Lucie Seifertové a určeny jsou jak dětem, tak jejich rodičům.

Interaktivní projekt na stránkách České televize nabízí nejen možnost přehrání dosud odvysílaných dílů, ale zejména zábavně-vzdělávací nadstavbu – řadu kvízů, křížovek, her, interaktivních map, animací a dalších informací vztahujících se k jednotlivým tématům.

Cílem všech aktivit je zábavnou a nenásilnou formou představit dětem i dalším zájemcům o naši historii minulost českého národa napříč staletími – od doby ledové až po současnost. Webové stránky speciálu mohou zároveň pomoci rodičům a pedagogům v jejich úsilí o zábavné přiblížení témat z české historie dětem.

Na stránkách internetového speciálu lze také soutěžit a vyhrát knihu výtvarnice Lucie Seifertové Dějiny udatného českého národa, která je předlohou televizního seriálu i internetového speciálu.