Špinarová jede na své první turné. A hned nadoraz

Ostrava – Beznadějně vyprodaný koncert v ostravském klubu Garage ve středu odstartoval historicky první samostatné turné Věry Špinarové. Osmi stovkám fanoušků naservírovala zpěvačka na domácí půdě během téměř dvouhodinového koncertu především své hity. V rámci turné nazvaného Nadoraz navštíví Špinarová spolu s Petrem Bendem za dva měsíce sedmnáct českých a slovenských měst. V některých z nich vystoupí úplně poprvé.

Špinarová se na české hudební scéně pohybuje už pětačtyřicet let. Během celé kariéry nikdy ale na turné nevyjela. „Mám sice stále tak osm až deset koncertů do měsíce a jezdím po celé republice. Nikdy mě ale nenapadlo to nazývat turné. Prostě nebyl důvod,“ vysvětlila.

Jak ukázal zahajovací koncert šňůry Nadoraz, problém zaplnit koncertní haly by určitě neměla. Zájem o její vystoupení je obrovský, lístky na řadu z nich už vyprodány – například v Příbrami, kam zpěvačka spolu s bandem Adama Pavlíka zamíří po druhé koncertní zastávce v Mostě druhého března. Pro své první turné si vybrala menší sály s kapacitou kolem šesti set míst.

Špinarová chce fanouškům připomenout především své největší hity. Zazní například songy Já mám ráda boogie nebo Raketou na Mars. „Jsou písničky, které mají lidé zafixovány, jako Bílá jawa nebo Meteor lásky, a nejde je nehrát. Vybrali jsme staré pecky, dali jsme jim ale nový kabát,“ prozradila zpěvačka. Na pódiu s ní jeden duet odzpívá také Petr Bende, který navíc představí dvě své skladby.

Turné Nadoraz ukončí Špinarová 29. dubna v Žilině, na Slovensku odehraje tří koncerty.

Věra Špinarová / Nadoraz Tour
Věra Špinarová / Nadoraz Tour