Viktor Polesný točí film o samotě a normálnosti

Praha – Dnes padla první klapka televizního filmu Sama v čase normálnosti, který pro Českou televizi natáčí režisér Viktor Polesný. V hlavní roli vrchní sestry Marty se objeví Nela Boudová, Daniel Bambas si zahraje mladého rebela Oskara. Filmaře čeká devatenáct natáčecích dnů, točit se bude převážně v Praze a okolí. Na televizních obrazovkách by se film měl objevit v průběhu příštího roku.

Příběh je zasazen do roku 1977. Hlavní hrdinka, vrchní sestra Marta je vdova, žije sama se svým dospívajícím synem. Přestože její život je vyčerpávající kolotoč, na nic si nestěžuje. Jako pravověrná komunistka sama sebe přesvědčuje, že žije v ráji a v bezpečí, kde všichni očekávají lepší zítřky.

Nečekaný zlom ale otočí Martin život naruby – do její samoty vstoupí mladý přidrzlý nemocniční údržbář Oskar s názory, které boří Martin bezpečný „normální“ svět. A vztah k nekonformnímu mladíkovi změní všechny její dosavadní životní jistoty.

Autorkou scénáře je Lucie Konášová, z jejíž tvorby ČT v minulosti uvedla například seriály Dobrá čtvrť, Nemocnice na kraji města – nové osudy nebo televizní film Vůně vanilky a pohádku Anděl Páně. Scénář k filmu Sama v čase normálnosti byl vítězným textem scenáristické soutěže, kterou vypsalo v závěru roku 2007 Centrum dramatické, divadelní a hudební tvorby České televize na téma „normalizace“.

Za kamerou stojí Vladimír Holomek. V dalších rolích se objeví například Hana Ševčíková nebo Zdena Herfortová.

Režisér Viktor Polesný a scenáristka Lucie Konášová
Režisér Viktor Polesný a scenáristka Lucie Konášová