Sex ve městě pro muže s krizí středního věku

Praha – Mnoho mužů si přeje být alespoň na chvilku hlavním hrdinou seriálu Californication Hankem Moodym a mnoho žen by rádo skončilo v jeho náručí. Nebývale otevřený americký seriál s Davidem Duchovnym v hlavní roli je návodem pro otrlé, jak překonat krizi středního věku. Česká televize první díl Californication zařadila do programu ČT1 dnes od 22:15.

Název Californication je složeninou dvou slov – anglického názvu státu Kalifornie, kde Hank žije, a podstatného jména fornication (dobrovolný pohlavní styk neženatého muže s neprovdanou ženou neboli biblickým slovem smilstvo).

Podle některých kritiků je Californication jakýmsi Sexem ve městě, tentokrát ale pro muže. Podle prudernější části publika ovšem toto přirovnání pokulhává, protože to, co dámy kolem Carrie Bradshawové jen naznačují, Hank Moody rovnou ukáže. Společných momentů mezi oběma seriály ovšem skutečně několik existuje. Oba hlavní hrdinové se živí psaním, oba vědí hodně o sexu a nebojí se zeptat a mají životní lásku, se kterou jsou chvilku nahoře a chvilku dole. 

Hank Moody je slavný spisovatel. Vypadá neustále jako rozestlaná postel, kouří jednu cigaretu za druhou, stále usrkává oblíbenou whisky a trousí vtipné glosy a lidová moudra na potkání. Mlsným okem svléká každou sukni a ty skutečně často končí na podlaze jeho či jiné ložnice. Takový je Hank, ovšem jen na povrchu. Ve skutečnosti prožívá pořádně krizové období. Už dlouho nic kloudného nenapsal, utekla od něj Karen, žena jeho života, i s milovanou dcerou Beccy. Hank si totiž Karen tak nějak zapomněl vzít za manželku.

Californication natočila společnost Showtime v roce 2007. Seriál byl dokonce nominován na prestižní cenu Zlatý glóbus. Vznikly postupně tři řady a čtvrtá se začíná připravovat. Česká televize odvysílá první dvě řady po dvanácti dílech na ČT1 vždy v pátek od 22:15 hod.

Californication
Californication
Více fotek
  • Californication zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1461/146063.jpg
  • Californication zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1461/146065.jpg
  • Californication zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1461/146057.jpg