Valašské Křoví 2010 aneb divadelní festival i s muzikou

Slavičín - Krajská postupová přehlídka amatérských divadel Valašské Křoví 2010 proběhne 3. – 7. března ve Slavičíně. Letošní 8. ročník zavádí novinku v programu, kromě postupové přehlídky hudebních a činoherních divadel na národní přehlídku Divadelní Děčín, jsou přihlášeny na Valašské Křoví i studentské inscenace s možným postupem na národní přehlídku studentských divadel Mladou scénu. Celkově v rámci Valašského Křoví 2010 bude uvedeno 15 inscenací, z čehož 3 mimo soutěž.

Na pozvání divadla SemTamFór, uvede pro rozptýlení publika Divadlo POINT Prostějov dvě performance a pro mladší publikum s rodiči na neděli dopoledne 7. března 2010 přijalo pozvání Divadlo DUHA Polná s pohádkou Čert a Káča. Další novinkou programu Valašského Křoví je i zařazení amatérských hudebních skupin. Jako první se uvede brněnská skupina We want a Grammy 5. a 6. března 2010 ve večerních hodinách v prostorách Sokolovny.

Mezi přihlášenými soubory je i divadlo SemTamFór, které letos uvede tři soutěžní inscenace, pohádku Popelka, L. Horkého Cestovní kancelář Bejvávalo a hudební komedii dvojice Suchý/Šlitr Elektrickou pumu.

Více o programu zde:

Inscenace 1+1=3 končí

Jdena z nejslavnějších inscenací divadla SemTamFór 1+1=3 (Jeden a jedna jsou tři), která se hrála od roku 2007 a  měla celkem 30 repríz, zažije 28. února svoji drniéru. Její premiéra se konala v ten samý den právě na Valašském Křoví. Odtud postoupila na národní přehlídku amatérských divadel Divadelní Děčín/Třebíč, odkud byla nominována pro své kvality na Jiráskův Hronov2007.

Režijní práce Jana Julínka získala několik ocenění, stejně jako výkony některých představitelů. V inscenaci v průběhu let došlo k několika změnám v obsazení. Obsazení, které uvidíte 28. února 2010 je nejaktuálnější verzí inscenace 1+1=3 (Jeden a jedna jsou tři). Komedie o tom, jak jeden nedodržený harmonogram změní nejeden lidský život.


Vyhlášení výsledků přehlídky Valašské křoví proběhne 7. března 2010.

SemTamFór / 1+1=3 (Jedna a jedna jsou tři)
SemTamFór / 1+1=3 (Jedna a jedna jsou tři)