Rolling Stones rozšíří kultovní album o deset písní

Londýn – Rolling Stones se dlouho bránili vydávat archivní materiál, teď se ale rozhodli pro reedici dvojalba Exile on Main Street z roku 1972, které mnozí recenzenti považují za jedno z vrcholných děl legendární skupiny. Součástí reedice bude i deset dosud nezveřejněných písní. Původní dvoudisk obsahuje nezapomenutelné songy jako Tumbling Dice nebo Happy. Rolling Stones jej nahráli v temném suterénu francouzské vily, kterou kdysi využívalo gestapo.

„Rokenrol je dráždivý syrovostí, chuligánstvím, bezohledností, a přesně to album splňuje. Celá atmosféra kolem něho je velmi temná a Rolling Stones, zejména skladatelská dvojice Mick Jagger a Keith Richards, byli na vrcholu tvůrčích sil. Je pravda, že byli na vrcholu také lecčeho jiného. V té době naplňovali heslo sex, drogy rokenrol se vším všudy,“ přibližuje dobu vzniku dvojalba hudební publicista Vojtěch Lindaur.

Na reedici se mají kromě alternativní verze původních písní Soul Survivor a Loving Cup objevit i písně sběratelům podle všeho dosud neznámé, jako jsou Plundered My Soul, Dancing in the Light, Following the River a Pass The Wine.

Jagger prozradil časopisu Rolling Stone, že spolu s Richardsem přidali u některých bonusových nahrávek bicí či kytaru. Zpěvák prý rovněž napsal nový text k písni Following the River.

Exile on Main Street doprovodí televizní dokument Stones in Exile. Fanoušci v něm budou moci zhlédnout vzácné archivní filmové záznamy a fotografie i nové rozhovory.

Album by se na britských pultech mělo objevit 17. května, v USA o den později. K dostání bude ve třech různých podobách - v původním vydání s 18 písničkami, ve vydání doplněném bonusy a v balíčku, jenž bude zahrnovat také gramofonovou desku, DVD s třicetiminutovým dokumentem a knihu.

Rolling Stones v závěru Shine a Light
Rolling Stones v závěru Shine a Light