The Cranberries a Iggy Pop hlavními taháky Colours of Ostrava

Ostrava - Letošní ročník Colours of Ostrava nabídne návštěvníkům na dvanácti scénách přes 100 zahraničních a domácích kapel, dýdžejů, divadel i filmů. Hlavními hvězdami bude jedna z nejúspěšnějších irských kapel The Cranberries, Iggy Pop a jeho The Stooges a nejprodávanější hvězdy vydavatelství Real World Petera Gabriela Afro Celt Sound System. Festival, kam se jezdí především za kvalitní hudbou a inspirací, se koná od 15. do 18. července.

The Cranberries, kteří se po několika letech opět sešli na pódiu, slaví po celém světě velký úspěch se svým novým turné. Iggy Pop a jeho The Stooges, který je označován za divokého kmotra punku, vystoupí v neděli na závěr festivalu. Afro Celt Sound System propojující taneční beaty s Afrikou, Kelty a pákistánskou bhangrou, zahrají v České republice vůbec poprvé.

Kromě těchto hvězd potvrdily svou účast i další kapely mnoha žánrů. Například letošní ročník zahájí 15. července koncertní projekt The Gypsy Queens and Kings, který na jedno pódium přivádí největší hvězdy současné romské hudby.

Z jazzové a nu-jazzové scény na Colours dorazí například devítičlenní norští Jaga Jazzist, hvězda labelu Ninja Tunes, francouzský trumpetista Erik Truffaz s pařížským projektem, který má společně se zpěvákem Sly Johnsonem a dubstepovým bubeníkem Philippem Garciou. Tento projekt Truffaz představí 5. března v Praze.

K velkým zážitkům bude podle pořadatelů patřit koncert sdružení Open Hands s basistou Abrahamem Laborielem, klávesistou Gregem Mathiesonem, dechařem Justo Almariou a bubeníkem Billem Maxwellem. Do Ostravy tak přijedou hudebníci, kteří koncertovali s Ellou Fitzgeraldovou, Eltonem Johnem, Barbrou Streisandovou nebo Stevie Wonderem.

Do Ostravy se chystá samozřejmě také mnoho českých kapel - Blue Effect, Circus Ponorka, Ida Kelarová, Kryštof, Lenka Filipová, Marta Kubišová, Skyline, Sunflower Caravan, Štěpán Rak, United Flavour, Visací zámek či Wohnout.

Čtyřdenní vstupenky na festival jsou k dostání do 31. března za 1090 korun, poté se jejich cena bude zvyšovat. O lístky je podle pořadatelů velký zájem, zatím jich prodali 6500. Více informací

The Cranberries
The Cranberries
Více fotek
  • The Cranberries zdroj: Colours of Ostrava http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1472/147179.jpg
  • The Gypsy Queens and Kings zdroj: Colours of Ostrava http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1472/147184.jpg