Žijeme v jednom městě - beze strachu a předsudků

Poděbrady - O zprostředkování diskuse na téma migrace do České republiky usiluje projekt Žijeme v jednom městě, který dnes začíná v prostorách poděbradského zámku. Kulturní podvečer nabídne čtení z deníků migrantů, moderovanou diskusi, vystoupení středoasijského tanečního souboru nebo výstavu fotografií ruské novinářky. Projekt Evropské kontaktní skupiny se během následujících měsíců přesune do dalších sedmi středočeských měst.

Zdroj: Evropská kontaktní skupina Autor: Světlana Mazepina

„Rádi bychom zvýšili informovanost o přínosu cizinců a cizinek české společnosti, chceme nabídnout jiný úhel pohledu,“ uvedla vedoucí projektu Andrea Krchová. Program v poděbradském Zámeckém biografu začne v 17 hodin, návštěvníci se dočkají i ochutnávky cizokrajných jídel. Autorkou výstavy je novinářka Světlana Mazepina.

Evropská kontaktní skupina je nezisková organizace, která prosazuje rovné příležitosti mezi muži a ženami, bojuje proti rasismu a diskriminaci cizinek a cizinců a snaží se měnit zažité genderové stereotypy a předsudky. Pořádá semináře, vydává publikace, sbírá sociologická data a prosazuje témata, jako jsou migrace, práce z domova, diskriminace na trhu práce a integrace. Projekt Žijeme v jednom městě realizuje ve spolupráci s jednotlivými městy a s finanční podporou Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí (Evropský integrační fond).

Podvečerů se postupně dočkají i Lysá nad Labem (18. 3.), Mělník (1. 4.), Český Brod (15. 4.), Benešov (22. 4.), Beroun (13. 5.), Kralupy nad Vltavou a Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.

Evropská kontaktní skupina
Evropská kontaktní skupina
Více fotek
  • Evropská kontaktní skupina autor: Evropská kontaktní skupina, zdroj: Evropská kontaktní skupina http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1474/147354.jpg
  • SKUTEČNÉ PŘÍBĚHY LIDÍ, kteří chtějí pracovat a žít mezi námi autor: Evropská kontaktní skupina, zdroj: Evropská kontaktní skupina http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1474/147349.jpg