50 Cent sice pražskou halu nevyprodal, ale nezklamal

Praha - Americký rapper 50 Cent dnes v pražské Tesla Areně rozhýbal publikum svou energickou show. Stejnou halu před dvěma lety drsný rapper, producent, módní návrhář a příležitostný herec vyprodal, tentokrát podle odhadu dorazilo necelých 5 000 posluchačů. Koncert bez předkapely zahájila bombastická projekce ve stylu image nové desky Before I Self Destruct, kterou 50 Cent na současném turné představuje.

„I když nebylo vyprodáno, myslím, že 50 Cent splnil očekávání publika, které přišlo. Show byla odlišná od té minulé, byla agresivnější stejně jako jeho poslední deska,“ domnívá se hudební publicista Honza Vedral.

Nadšené publikum si zazpívalo z nové desky i singl Baby By Me, nechyběly však ani starší hity jako například AYO Technology, v němž na nahrávce hostuje Justin Timberlake. Zazněl i nejznámější hit Candy Shop, který hala přivítala velkým aplausem. „Víc prostoru dostala jeho živá kapela a jeho písně mi přišly více uvolněnější,“ dodal Vedral.

V závěru dvouhodinového vystoupení dobře naladěný 50 Cent pozval na pódium čtyři náhodně vybrané fanoušky, pokusy o konverzaci s hochy ve školním věku však vázly. Stejně jako při předchozí návštěvě Prahy ukončil rapper koncert bez přídavku.

Čtvrté album hudebního rebela, které na dnešním koncertu 50 Cent prezentoval, navazuje na předchozí úspěšné nahrávky Get Rich Or Die Tryin', The Massacre a Curtis, kterých se po světě prodalo téměř 30 milionů kusů.

Rapper 50 Cent je už několikátá hvězda rapové hudby, která do Česka zavítala. Prahu v posledních letech navštívil například Snoop Dogg, legendární hiphopová formace Wu-Tang Clan nebo Ice-T.

Rapper 50 Cent na koncertu na pražském Výstavišti (březen 2010)
Zdroj: ČTK
Autor: Michal Doležal