Koprodukční snímky ČT bodovaly na Českých lvech

Praha - Velký úspěch přineslo České televizi slavnostní vyhlašování výročních filmových cen České filmové a televizní akademie v sobotu 6. března v pražské Lucerně. ČT se podílela na třech ze šesti oceněných snímků, celkem získaly deset udělovaných sošek. Největší úspěch zaznamenal film režiséra Marka Najbrta Protektor. Show moderátorské dvojice Bolek Polívka a Pavel Liška sledovalo na obrazovkách ČT 902 tisíc diváků.

Televize veřejné služby je trvalým partnerem domácí filmové tvorby, rok od roku se podílí na vyšším počtu hraných i dokumentárních filmů vynikající umělecké kvality, které jsou oceňovány doma i v zahraničí. Z 34 hraných snímků, které vznikly v loňském roce, se ČT podílela na výrobě téměř třetiny z nich.

Podrobnosti o koprodukčních filmech ČT se diváci dozví na webovém speciálu. Seznámit se mohou se snímky, které už měly v kině premiéru, i s těmi, které přijdou do kin v nejbližší době nebo jsou teprve ve fázi výroby.

Na filmové stránce je také možné si přečíst informace o významných událostech ve světě filmu, prolistovat seznam úspěchů a ocenění koprodukčních filmů ČT a zapojit se do pravidelné soutěže o DVD.

Český lev 2009 – oceněné koprodukční snímky ČT:

Protektor – nejlepší film; nejlepší režie (Marek Najbrt), nejlepší scénář (Robert Geisler, Benjamin Tuček, Marek Najbrt), hlavní ženský herecký výkon (Jana Plodková), nejlepší střih (Pavel Hrdlička), nejlepší hudba (Midi Lidi)

3 sezony v pekle – nejlepší kamera (Carl Oskarsson), hlavní mužský herecký výkon (Kryštof Hádek)

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny – nejlepší výtvarný počin (Jiří Barta)