Gorillaz hrají na Plastic Beach

Londýn – Na tichomořský ostrov postavený z odpadků zavádí posluchače nová deska britské kapely Gorillaz. Prvotní inspirací k albu Plastic Beach byla pro jednoho z otců projektu Damona Albarna zkušenost z afrického Mali a tamější ohromné skládky. Plastic Beach je podle Albarna ze všech tří desek Gorillaz nejvíce popové. Vydání doprovází obnovení webové stránky kapely, která nabízí interaktivní vstup do světa „umělohmotné pláže“.

Kreslení členové Gorillaz – tajemná japonská zpěvačka Noodle, podmračený bubeník Russel, metalista Murdoc s baskytarou a hezounek 2D u mikrofonu - se těší přízni hudebních a hereckých celebrit, které na albech či ve videoklipech kapely Gorillaz vystupují.

Hudebními hosty jsou tentokrát rappeři Snoop Dog a De La Soul, Syrský národní orchestr, Lou Reed, soulový veterán Bobby Womack a dva členové legendárních punkerů The Clash Mick Jones a Paul Simonon, kteří se poprvé od rozpadu skupiny sešli ve studiu. A ve videoklipu Stylo se objevila hollywoodská hvězda Bruce Willis.

Fiktivní kapelu si koncem 90. let vymysleli komiksový výtvarník Jamie Hewlett a zpěvák britské kapely Blur Damon Albarn. Cenu Grammy a víc než patnáct milionů prodaných alb může komiksové čtyřce závidět mnoho hudebníků z masa a kostí. Inspirace kapelou Gorillaz dorazila i do České republiky. Před třemi lety například vzniklo hudební album populární kreslené čtveřice Čtyřlístek. Na rozdíl od Gorillaz má česká čtveřice z Třeskoprsk úspěch pouze ve svém komiksovém časopise. 

Gorillaz: Plastic Beach
Gorillaz: Plastic Beach