Superman nosí tričko s Chuckem Norrisem

Oklahoma - Jméno si Chuck Norris získal jako několikanásobný profesionální mistr světa v karate, populárním se stal ale až jako herec akčních filmů. Norris, který dnes slaví sedmdesáté narozeniny, má své fanoušky dodnes, i když jeho popularitu drží nad vodou především recesistické hnutí na internetu, které mu připisuje nejrůznější nadpřirozené schopnosti.

Norris (* 10. března 1940) je nejstarším ze tří synů Indiána z kmene Čerokézů a irské baptistky. Bojovým uměním se naučil během armádní služby v Koreji, v roce 1968 získal titul mistra světa v karate a udržel jej až do roku 1974. Norris je dokonce tvůrcem vlastního bojového umění Chun Kuk Do.

Do filmového zákulisí poprvé nahlédl jako odborný poradce na karatistické scény při natáčení snímku Demoliční četa. Své schopnosti a zkušenosti plně uplatnil až po boku Bruce Leeho v jeho posledním kung-fu filmu Cesta draka / Drak přichází.

Jedním z Norrisových žáků bojového umění byl i slavný herec Steve McQueen, který svého učitele přemluvil, abych to zkusil u filmu. Norris se prosadil jako hvězda laciných akčních snímků, v nichž nejčastěji ztělesňoval neohrožené ochránce nevinných a mstitele bezpráví. Je známý ze snímků Delta Force a Správní chlapi nosí černou nebo z televizního seriálu Walker, Texas Ranger.

Kdyby záleželo jen na jeho filmové kariéře, byl by Chuck Norris dnes již zapadlou připomínkou jedné etapy akčních filmů. Jenže ve virtuálním světě žije recesistický kult nesmrtelného a nadpřirozeného Chucka Norrise - muže, který povolil Bohu stvořit svět, umí dělit nulou a rozbrečí i cibuli.

Co byste měli vědět o Chucku Norrisovi

 • Chuck Norris používá rozžhavenou lávu jako krém na ruce.
 • Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
 • Chuck Norris umí dělit nulou.
 • Chuck Norris dokáže pálit mravence lupou. V noci.

0

 • Chuck Norris si v KFC objednal BigMac a dostal ho.
 • Někteří lidé mají jednu mozkovou hemisféru větší než druhou. Chuck Norris má větší obě.
 • Chuck Norris umí uplést pomlázku ze stoletých dubů.
 • Chuck Norris umí prásknout otáčivými dveřmi.
 • Chuck Norris jednou snědl celou krabici pilulek na spaní. Způsobily, že mr

O Norrisově popularitě v této sféře svědčí i to, že jeho jméno nesla nedávno odhalená celosvětová síť, která napadala počítače, z nichž pak bylo možné krást data o jednotlivých uživatelích.

Norris se aktivně zapojuje i do politického života. Za vlády prezidenta George Bushe staršího působil jako jeho poradce pro sport a tělovýchovu.

Chuck Norris a Lee Marvin ve filmu Delta Force
Chuck Norris a Lee Marvin ve filmu Delta Force
Více fotek
 • Chuck Norris a Lee Marvin ve filmu Delta Force zdroj: Internet http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1487/148683.jpg
 • Walker, Texas Ranger zdroj: Internet http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1487/148686.jpg