Michael Rittstein vypráví příběhy z místa činu

Ostrava - Jeden z nejvýznamnějších autorů současné české výtvarné scény Michael Rittstein vystavuje v Ostravě. Malíř, grafik a profesor pražské Akademie výtvarných umění představuje v Galerii Beseda své práce, které vznikly v posledních dvou letech. Některé z nich jsou k vidění vůbec poprvé. Rittsteinův rukopis, který se do výtvarného českého umění nesmazatelně uvedl už před hezkou řádkou let, je nezaměnitelný. Dominují v něm výrazné barvy, grotesknost a expresivita s nádechem surrealismu.

„Jsem moc rád, že můžeme hostit Rittsteina, protože jeho obrazy a tvorba patří do nejvyšších pater české výtvarné scény. Navíc je to velmi prestižní záležitost, protože vím, že odmítá desítky výstav ročně,“ uvedl kurátor Galerie Beseda Petr Pivoda.

Na návštěvníky čeká soubor nejnovějších děl s názvem: Místo činu. „Název má kořeny v příbězích, kde se něco děje. Je to trošku legrace, protože obraz je místo činu vždycky a místo činu v rámci policejní akce se do obrazu příliš nehodí, takže s tím si musí poradit návštěvník sám,“ prozradil Michael Rittstein.

Nyní 60letý výtvarník podle svých slov bilancuje, a tak se rozhodl pustit se do něčeho speciálního. „Nakreslil jsem 15 000 kreseb deníkového charakteru a z toho dělám animovaný celovečeráček. Takže teď si budu malovat jen tak doma a pak bych se chtěl objevit v kinech,“ dodal s úsměvem výtvarník.

Své příběhy bude Michael Rittstein v ostravské Galerii Beseda vyprávět do 23. dubna.

Michael Rittstein
Michael Rittstein
Více fotek
  • Michael Rittstein autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1490/148957.jpg
  • Michael Rittstein autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1490/148955.jpg