V Aeru se odhalují konspirace světa

Praha - Přehlídka konspiračních filmů Cinema Conspiracy 2010 se uskuteční v pražském kině Aero od 11. do 13. března. Dramaturgie festivalu odhaluje konspirační teorie, náboženské manipulace, mediální lži, politické i korporační hry. Podle organizátorů se diváci mohou těšit na řadu překvapivých odhalení. Například že je americký prezident Barack Obama nastrčenou loutkou Nového světového řádu, že za 90 procent všech násilných zvěrstev historie světa může náboženství či že Elvis a Hitler možná stále žijí. Třídenní festival nabídne spoustu lákadel rozdělených po jednotlivých dnech do sekcí nazvaných Je to jinak, Manipulace víry a The Zeitgeist Day.

Například v sekci konspiračních filmů stojí proti sobě na jedné straně seriózní výzkumy, na druhé straně opilecké báchorky, přičemž pravda bude „někde mezi tím“. A tak se britský snímek Nevěřit ničemu bude věnovat tomu, že i univerzitní profesoři se zabývají smrtí princezny Diany.  

„Osobně bych doporučil úvodní film druhé sekce, která je zaměřená na náboženskou manipulaci. Film se jmenuje Religulous (název je složen ze slov náboženský a směšný). Tvůrce známého Borata, režisér Larry Charles, v něm přichází se satirickým názorem, že náboženství je závažnou poruchou myšlení,“ upozornil organizátor přehlídky Mirek Velš.

V sobotu 13. března se uskuteční v rámci festivalu Cinema Conspiracy ojedinělá akce, kdy se na různých místech světa setkají příznivci filmů Zeitgeist. Vyjádří tak podporu hledání nových alternativních pohledů a přístupů k politice, ekonomii, společnosti a životnímu prostředí. „Akce Zeitgeist Day probíhá v ten samý den na mnoha místech světa, v loni jich bylo na 400,“ informoval Ondřej Vaněk, organizátor pražského Zeitgeist Day. Program zahrne kromě promítání filmu Zeitgeist: Addendum také diskuse a přednášky na klíčová témata včetně projekcí myšlenkově spřízněných dokumentů.

Blíže o festivalu, na kterém se tradičně setkávají dva druhy diváků - skeptikové a zvědavci, se zájemci dozvědí zde. Vstupné na jednotlivé projekce se pohybuje mezi padesáti a sto korunami.

Cinema Conspiracy / plakát
Cinema Conspiracy / plakát
Více fotek
  • Cinema Conspiracy / plakát zdroj: Cinema Conspiracy http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1492/149124.jpg
  • Cinema Conspiracy / konspirační TOP TEN zdroj: Cinema Conspiracy http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1492/149126.jpg