Ostravu rozzáří nadupané barvy

Ostrava – Devátý ročník mezinárodního festivalu Colours of Ostrava dnes večer ve 20 hodin zahájí na scéně Česká spořitelna stage koncert The Gypsy Queens and Kings. Kromě České republiky a Slovenska přijedou kapely z 20 zemí: Austrálie, Bulharska, Dánska, Finska, Francie, Grónska, Irska, Izraele, Jižní Korey, Maďarska, Makedonie, Mexika, Německa, Polska, Rumunska, Skotska, Švýcarska, USA, Velké Británie a Zimbabwe. K nejočekávanějším koncertům patří vystoupení kmotra punku Iggyho Popa a jeho The Stooges (neděle) a obnovených irských The Cranberries (sobota). Celkově program festivalu do neděle 18. července nabídne na 16 scénách přes 160 kapel, DJs, divadel, diskusí, filmů, workshopů a výtvarných projektů.

Podrobný program a veškeré informace zde

Program Colours se vyznačuje velkou různorodostí a pestrostí: od duchovních koncertů v kostele po taneční party s DJs evropskými i bollywoodskými, od praktických workshopů po diskuse, setkání s hudebníky a audiovizuální pořady, od divadel (například La Putyka či DOT504) až po zajímavé filmy či výlety za industriálními památkami. Dětská scéna ČPZP nabídne hlídání dětí či pohádkový a výtvarný program.

Video Rozhovor s Tato Garciou
video

Rozhovor s Tato Garciou

Oba hlavní areály, i když jsou nedaleko centra Ostravy, nabízí parky, stromy, zeleň, trávu a pro odvážné i řeku, tedy správnou letní pohodu. K dispozici bude velké stanové městečko a veškeré zázemí – od restaurací, barů, čajovny či stánků s exotickým i českým jídlem až po internetovou kavárnu. Pro ty, kdo nechtějí spát pod stanem, festival zprostředkovává ubytování v hotelích všech cenových kategorií.

V rámci programu Colours Plus budou moci návštěvníci na základě předložení vstupenky využít řadu slev na návštěvu zajímavých míst v Ostravě. V areálu bude k dispozici bankomat České spořitelny, úschovna, organizátoři připravili slevy na jízdné s Českými drahami, posílení městské hromadné dopravy a kromě další lávky i kyvadlovou dopravu autobusem mezi oběma areály.

Festival je vyprodaný, vstupenky na místě nebudou k dostání. Děti do 140 cm mají vstup zdarma. Senioři nad 65 let v neděli 18. července také.

Co je letos poprvé:

  • druhá lávka přes řeku Ostravici, která spojuje oba hlavní festivalové areály
  • tribuny u obou hlavních stage
  • místo scény ve stanu je k dispozici u Slezskoostravského hradu druhá venkovní scéna
  • divadelní scéna se stěhuje do většího stanu
  • zvláštní vnitřní scéna vytvořená z jednoho z pavilonů na výstavišti Černá louka – letos věnovaná hudbě New York City
  • nová scéna v prostoru Stará Aréna – Inspirace 2015 s audiovizuálními pořady o současné hudbě
  • možnost pro návštěvníky půjčit si kolo s cyklomapou a vyjet po zajímavých místech Ostravy a okolí