Foxconn vytvoří až stovky pracovních míst

Kutná Hora – Tchajwanský výrobce počítačových komponentů Foxconn plánuje rozšířit svou továrnu v Kutné Hoře. Vzniknout by mělo několik set nových pracovních míst. Nyní ve Foxconnu pracuje asi 800 lidí, většina z Kutnohorska. Region trpí dlouhodobě jednou z největších nezaměstnaností ve středních Čechách, která se v září vyšplhala na 8,7 procenta. Úřad práce zde nyní nabízí necelých 350 volných pracovních míst.

 

Foxconn chce do května příštího roku postavit v Kutné Hoře novou výrobní halu. „Všechny projekty jsou ve stadiu příprav, a tak bližší informace nemůžeme s ohledem na naše zákazníky zveřejňovat. Mohu ale říci, že v kutnohorském závodě je nábor nových zaměstnanců. Do zhruba půl roku chceme obsadit několik stovek pracovních pozic,“ uvedl výkonný ředitel českého zastoupení Foxconnu Miloslav Rut s tím, že je snaha přijmout co nejvíce lidí z regionu.

Ředitel kutnohorského úřadu práce Václav Kaše sdělil, že by uvítali především práci pro ženy, které tvoří v okrese více než polovinu z uchazečů. Zástupci Foxconnu už dříve uvedli, že mají zájem jak o zaměstnance s vyšší technickou kvalifikací, tak o lidi, kteří by pracovali na linkách a v expedicích, kde jsou místa vhodná i pro ženy. Na Kutnohorsku vzrostla v září míra nezaměstnanosti na 8,7 procenta, což bylo nejvíce ve středních Čechách, kde v průměru činila 6,4 procenta.

Rozšíření výroby v Kutné Hoře nedávno oznámil také výrobce tabákových výrobků Philip Morris. V srpnu zahájil stavbu nového provozu za 300 milionů korun. Hotova bude do poloviny příštího roku. Počet zaměstnanců by se měl zvýšit o desítky až stovky, bude to záležet na odbytu. V současnosti ve firmě pracuje 800 lidí.