Škoda rozjíždí kompletní výrobu Octavie v Rusku

Kaluga - Největší česká automobilka Škoda Auto dnes spustí kompletní výrobu modelu Octavia v ruské Kaluze. Škodovka v tamním společném závodě s Volkswagenem montuje auta již od konce roku 2007, nyní však začíná s plnohodnotným výrobním provozem. Po Octavii by se měly v Kaluze postupně začít vyrábět i všechny další modely.

V říjnu 2007 rozběhla firma v Rusku montáž nejprve obou generací Octavie. Z montážních linek v Kaluze začala v lednu 2008 sjíždět také Fabia, letos v dubnu automobilka zahájila montáž Superbu a v květnu Roomsteru. Kvůli spuštění kompletní výroby byl závod v Kaluze vybaven kromě montážní linky také svařovnou a lakovnou.

Závod v Kaluze bude v příštích dvou letech vyrábět i Fabii a Tiguan

Video Telefonát Martina Jahna
video

Telefonát Martina Jahna

Podle Martina Jahna, generálního ředitele Volkswagen group Rusko, se v letošním roce závod v Kaluze zaměří na kompletní výrobu Volkswagenu Tiguan a v příštím roce se začne s plnou montáží vozu Škoda Fabia.

Rusové si nejvíce oblíbili Fabii, která je v daném segmentu na zdejším trhu druhá nejprodávanější. Velmi populární je podle Jahna i Škoda Octavia. „Hodně si slibujeme od modelu Škoda Yeti, který je podle mě pro ruské podmínky a silnice tím správným vozem,“ dodal Jahn. V současnosti je podíl Škody na ruském trhu kolem 2,5 procenta. Škoda chce v letošním roce prodat v Rusku 35 000 vozů.

Martin Jahn, generální ředitel Volkswagen group Rusko

„Počítáme s tím, že přestože se nyní ruský trh propadá o 50 procent, do budoucna bude velmi perspektivní. Bez lokální výroby není možné v Rusku uspět.“

Do Ruska míří i ministr zahraničí Jan Kohout. Během své diplomatické mise mimo jiné zajede i do Kalugy, kam směřují i představitelé Škodovky.

Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan