Výsledky Yahoo překonaly očekávání

San Francisco - Ve třetím čtvrtletí se bravurně vedlo americké společnosti Yahoo. Přední internetový vyhledávač vytvořil čistý zisk 187,8 milionu dolarů (asi 3,23 miliardy korun), což je meziroční nárůst o 246 procent. Výsledek překonal očekávání trhu, na což akcie firmy zareagovaly růstem asi o pět procent. I když tržby mírně klesly, i tak byly vyšší, než analytici čekali.

Podle managementu stojí za celkovým zlepšením hospodaření fakt, že o služby Yahoo mají větší zájem zadavatelé reklamy. Zčásti se ale ve výsledku projevila několikaměsíční snaha managementu o snižování nákladů a restrukturalizaci. Yahoo je největším zprostředkovatelem on-line reklamy v USA, ve vyhledávání je ale až na druhém místě za společností Google, a to s vysokým odstupem.

Akcie reagovaly na vyhlášení výsledků růstem

Na lepší výsledky hospodaření zareagovaly akcie Yahoo růstem o více než pět procent a dostaly se těsně nad 18 dolarů za kus. Vystoupily tak na více než roční maximum, i když jejich kurz je pořád ještě hluboko pod hodnotami, kde byl před dvěma či třemi lety. Yahoo má podle analytiků dobře nakročeno do čtvrtého čtvrtletí, kdy se kvůli Vánocům zvyšuje zájem o reklamu.

Yahoo předpovídá na poslední čtvrtletí hrubé tržby v pásmu 1,6 až 1,7 miliardy dolarů. Z toho náklady na provoz, které sdílí s jinými podniky, by měly tvořit 26 až 27 procent tržeb. To znamená, že čisté tržby by se měly pohybovat mezi 1,17 a 1,26 miliardy dolarů. Wall Street v průměru očekává 1,22 miliardy dolarů.

Od začátku roku vede Yahoo nová ředitelka Carol Bartzová. Od té doby firma prošla hlubokou restrukturalizací a očistnou kúrou. V dubnu oznámila, že z firmy odejde 675 lidí, což je asi pět procent zaměstnanců. Podnik se také přestává věnovat činnostem, které nevykazují takové výsledky, jaké očekává nová ředitelka.

Investice
Investice