Bankou roku 2009 je Česká spořitelna

Praha - Bankou roku 2009 se v hlasování odborníků stala Česká spořitelna, která tak letos předstihla Komerční banku a loni vítěznou Raiffeisenbank. Bankéřem roku byl vyhlášen generální ředitel České spořitelny Gernot Mittendorfer. Postavení nejlepší pojišťovny obhájila Kooperativa. Výsledky osmého ročníku soutěže Fincentrum Banka roku, jejímž mediálním partnerem je i ČT24, dnes slavnostně vyhlásili organizátoři.

Předseda organizačního výboru ocenění Petr Stuchlík řekl, že se počty získaných bodů nezveřejňují, ale Česká spořitelna vyhrála hlavní kategorii s náskokem. „Česká spořitelna zaujala v tom složitém roce 2008 zejména svojí stabilitou. Lidé v horších časech vždy obracejí ke známým a spolehlivým značkám, méně experimentují a co si budeme povídat Česká spořitelna je stále pro většinu Čechů, ať už to jsou odborníci nebo běžní občané, symbolem stability a jistoty, na kterou se mohou spolehnout.“ řekl Stuchlík.

Důvěru klientů v Českou spořitelnu potvrdila i kategorie 'nejdůvěryhodnější banka roku', v níž o pořadí rozhoduje průzkum agentury STEM/MARK mezi veřejností. V tomto hodnocení byla druhá Komerční banka a třetí ČSOB. Rovněž v kategorii 'bankéř roku' získal ocenění generální ředitel České spořitelny Gernot Mittendorfer.

Nejdynamičtější je Raiffeisenbank

Nejdynamičtější bankou se stala Raiffeisenbank, která podle Stuchlíka dokázala úspěšně převzít firmu eBanka a nadále vykazuje růst. Pořadí stavebních spořitelen již osmý rok po sobě ovládla Modrá Pyramida a mezi penzijními fondy naopak vůbec poprvé uspěla společnost Allianz.

Soutěž Fincentra se snaží upozornit na finanční instituce působících v ČR a jejich služby a produkty. Základním kritériem je zaměření na drobnou klientelu. V minulých ročnících se soutěž jmenovala MasterCard Banka roku. K dalším soutěžím na finančním trhu patří například Zlatá koruna nebo ocenění Hospodářských novin.