Německá automobilka Daimler je opět v zisku

Stuttgart – Německá automobilka Daimler hospodařila ve třetím čtvrtletí s čistým ziskem 56 milionů eur. Dnes to oznámila na svých internetových stránkách. Firma zároveň předpověděla, že celosvětová poptávka po automobilech v letošním roce díky vládním opatřením na podporu prodeje klesne pouze o zhruba deset procent. Varovala však, že naděje na rychlé a široké oživení v automobilovém sektoru jsou mylné, protože vládní pobídky skončí a investiční prostředí zůstane křehké.

Automobilka již minulý týden oznámila, že její celkový provozní zisk se ve třetím čtvrtletí propadl o 27,5 procenta na 470 milionů eur ze 648 milionů eur před rokem. Provozní zisk divizi Mercedes-Benz Cars stoupl na 355 milionů z předchozích 112 milionů eur. Celkové tržby společnosti klesly na 19,3 miliardy eur z 24,5 miliardy před rokem. Objem prodeje se meziročně propadl o 26 procent na necelých 400 tisíc vozů.  

Společnost Daimler je známá především produkcí luxusních automobilů Mercedes-Benz. Vyrábí ale také malé automobily Smart, limuzíny Maybach a nákladní vozy i autobusy. V produkci nákladních automobilů je světovou jedničkou.