Se splácením úvěrů pomůže Sazce Česká spořitelna

Praha – Největší loterijní společnost Sazka nejspíš opět ustojí problémy, které jí činí úvěry, jež má splatit na konci října. Sazka má do konce října splatit úvěr ve výši 400 milionů bance Fortis, o další zhruba stejnou platbu se zároveň hlásí Raiffeisenbank. Podle Hospodářských novin má ale Sazka na účtech minimum hotovosti a před sebou další významné platby, když jen počátkem roku musí uhradit další splátky dluhopisů ve výši 400 milionů korun, z nichž financovala stavbu vysočanské arény.

Podle tří zdrojů HN ze sázkařského byznysu a z bankovních kruhů však veškeré úvěry od Fortisu převezme právě Česká spořitelna. Ta převezme i padesátimilionový dluh Sazky vůči Raiffeisenbank, která si další část pohledávky vůči Sazce nechá. Sazka tyto informace nekomentuje. „Spolupracujeme s řadou bank a finančních institucí. Jejich portfolio, podmínky, obsah i rozsah spolupráce tvoří obchodní tajemství a podle smluv jsme vázáni mlčenlivostí,“ řekl mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund. Na obchodní tajemství odkazují i zainteresované banky.

Oslovení akcionáři Sazky zůstávají ale optimističtí. „Počítáme s tím, že peníze nám začnou chodit. Příští týden se mají sejít akcionáři a budeme probírat právě tyto záležitosti. Chceme, aby část prostředků byla zaplacena ještě letos,“ řekl člen představenstva Vladimír Srb. Možností podle něj je, že by jedna banka, nebo někdo jiný, převzala úvěry od ostatních. Mezi akcionáři se čím dál víc šíří názor, že je třeba do problému zapojit stát či město Praha.