Jak přežít pokles cen mléka? Zpracovávat ho na vlastní pěst

Liberec – Na mnoha místech České republiky dnes protestovali zemědělci proti nízkým výkupním cenám mléka a vylévali jej do polí. Problémy s přílišnou produkcí mléka trápí Českou republiku již několik let. Nyní se zdá, že alespoň částečně efektivní postup našli na Liberecku. Na zdejším trhu se totiž místo velkovýrobců udrželi především drobnější soukromníci, kteří si mléko zpracovávají sami a nejsou proto závislí na cenách velkoodběratelů.

Problémem pro menší zemědělce je ale cena vlastní mlékárny. Jiří Vrkoslav ze Zlaté Olešnice tak například splácí tři a půl milionu korun. „Každý měsíc nade mnou visí Damoklův meč. Přijde den a musí se splatit splátka, abychom mohli fungovat,“ podotknul Vrkoslav.

Farem, které si zpracovávají mléko samy, přitom bude podle agrární rady Libereckého kraje přibývat. „Nedá se říct, že by ceny mléčných výrobků klesaly. Pakliže jej zemědělci ale zpracovávají pro sebe, měli by být zhruba na těch cenových hladinách, kde byli před krizí před dvanácti měsíci,“ řekl předseda Regionální agrární rady Libereckého kraje Robert Erlebach.

Dalším způsobem, jak na nízkých cenách mléka netratit, je zpracovávat ho na další mléčné výrobky. Právě Vrkoslav ze Zlaté Olešnice zásobuje prodejny v regionu i sýry nebo jogurty. Výroba mu tak aspoň pokrývá náklady. „Jsme na tom lépe z toho důvodu, že nemusíme mléko vylévat. Zpracujeme ho jinak a prodáme - i když i tak jsme museli s cenou dolů, abychom se udrželi,“ řekl mlékař.