Nový termín pro nabídky na obří ekologickou zakázku: 10. červen 2010

Praha – Ministerstvo financí stanovilo nový termín pro podání nabídek v soutěži o obří státní zakázku na odstranění starých ekologických škod. Nově mohou zájemci podávat své nabídky až do 10. června 2010. Termín v tendru za více než 100 miliard korun ministerstvo odložilo již poněkolikáté, naposledy kvůli odvolání konsorcia PPF, které se o zakázku uchází.

„K tomuto kroku ministerstvo dnes přistoupilo poté, co nabylo právní moci rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kterým do soutěže vrátil konsorcium PPF,“ řekl o stanovení nového termínu mluvčí ministerstva Ondřej Jakob. Další dvě rozhodnutí antimonopolního úřadu o vyloučení konsorcia DEME a konsorcia PD zatím právní moci nenabyla. Lhůta je proto podle Jakoba stanovena i s ohledem na možnost, že by také tito uchazeči byli do řízení vráceni.

Původně postoupily do druhého kola tendru o obří státní zakázku tři firmy z šesti uchazečů, konkrétně uspěly společnosti Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a Environmental Services. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ale na počátku října vrátil do hry i konsorcium PPF.

Během několika týdnů ministerstvo zpřístupní účastníkům podklady k jednotlivým lokalitám tak, aby mohli na základě podrobných dat provést vlastní kalkulaci a podat odpovídající cenovou nabídku. „Nadále platí, že finální posouzení cenových nabídek bude v rukou vlády,“ dodal Jakob.