Otto koupil aktivity Quelle v Rusku

Frankfurt - Německý zásilkový obchod Otto koupil práva na obchodní značky problémové firmy Quelle v Německu, Rusku a zemích střední a východní Evropy a obchodní aktivity firmy v Rusku. Otto ani Quelle částku za obchod nezveřejnily, podle zdrojů se pohybuje v desítkách milionů eur. Quelle je součástí zásilkové divize zkrachovalé německé maloobchodní firmy Arcandor.

Konkurzní správce firmy se minulý měsíc rozhodl po více než 80 letech uzavřít německou divizi Quelle, protože se mu nepodařilo nalézt investora. Zahraniční aktivity firmy, včetně České republiky, však zůstaly v provozu a správce ujistil, že budou brzy prodány.

Quelle má v Rusku 280 zaměstnanců a roční tržby firmy zde činí 170 milionů eur (asi 4,4 miliardy korun). Tržby obchodu Otto v Rusku činí zhruba 200 milionů eur a je zde již jedničkou na trhu. Firma Otto dodala, že nemá zájem o další části Quelle. Pouze si chtěla zajistit obchodní značky firmy. Mluvčí doplnil, že firma Otto je ochotna přenechat práva na užívání těchto značek dalším investorům, kteří další části Quelle případně koupí. Otto získal nejen práva na obchodní značku a logo Quelle, ale také třeba Privileg. Spolu s tím má firma právo využívat i většinu internetových adres.