Fotoaparáty, televize, PC hry. To vše na veletrhu v Brně

Brno – Na brněnském výstavišti dnes začaly technologické veletrhy Digitex a Interkamera. Oba se věnují spotřební elektronice, digitální zábavě a fotografické technice a potrvají až do neděle 8. listopadu. Účastní se jich pětašedesát vystavovatelů, kteří se letos chtějí zaměřit především na laickou veřejnost. Oba veletrhy do loňského roku fungovaly v rámci veletrhu Invex, který se ale od letošního ročníku proměnil v odbornou konferenci Invex fórum.

„V rámci České a Slovenské republiky jde o největší veletrh spotřební elektroniky, který má i středoevropský přesah. České zastoupení zde samozřejmě tvoří dominantu,“ informoval ředitel obou veletrhů Roman Malý.

Letos poprvé budou mít návštěvníci možnost přímo na místě prezentované zboží koupit. Hlavním lákadlem jsou podle Malého počítačové hry. „Nikde jinde si nemohou návštěvníci během čtyř dní zahrát na takových počítačích a takové hry, jako u nás. Jsou představeny v samostatném pavilonu a z prvních poznatků je vidět, že lákají vysoký počet návštěvníků,“ informoval Malý. Hlavním bodem programu bude finále série turnajů World GameMaster Tournament.

Jak ředitel veletrhu podotknul, i na spotřební elektroniku letos dopadla finanční krize. Některé firmy proto pozastavily vývoj nových technologií. Na Digitex a Interkameru proto všechny firmy nepřicházejí s komplexní řadou nových produktů. Výjimkou jsou výrobci zobrazovacích zařízení a fotoaparátů. „Je vidět jednoznačný pokrok ve vývoji zobrazovací techniky, plazem a LCD-televizorů. Vývoj se nepozastavil ani u fotoaparátů, výrazné značky na trhu pokračují ve vývoji od miniatruních fotoaparátů po digitální zrcadlovky,“ řekl Malý.

Digitex a Interkamera jsou jen dvěma z celkem šesti přehlídek, které v těchto dnech Brno hostí. Čtyři z nich - Sport Life, Boat Brno, Caravaning Brno a Bike Brno - jsou zaměřeny zejména na sport a sportovní vybavení a také na cestování.

Veletrhy Invex a Digitex
Veletrhy Invex a Digitex