ČSSD podpořila chystanou stávku pražské MHD

Praha - Plánovanou stávku zaměstnanců pražského dopravního podniku dnes podpořili sociální demokraté. ČSSD označila na jednání širšího vedení strany jako nezodpovědný přístup magistrátu, který nevede k rozumné dohodě. Odbory chtějí zastavit dopravu kvůli špatné finanční situaci firmy. Pokud se v Praze doprava zastaví, bude to podle místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha samozřejmě nepříjemné pro obyvatele města i jeho návštěvníky.

„Myslíme si, že nevole by se měla obrátit nikoli vůči stávkujícím zaměstnancům, kteří hájí svá oprávněná práva, ale měla by spíš směřovat vůči neschopnosti magistrátu zajistit patřičné podmínky k tomu, aby doprava v Praze fungovala tak, jak má,“ prohlásil Škromach.

Naopak pražský primátor Pavel Bém (ODS) již dříve označil plánovanou stávku za nezodpovědnou. Podle něj si odboráři berou Pražany jako rukojmí. Proto vyzval odbory, aby daly vedení podniku a městu čas na jednání. Odborářům se nelíbí, že stále hrozí propuštění 500 lidí a podniku chybí zhruba 1,9 miliardy korun.

V pondělí se na přípravě stávky shodli šéfové všech odborových organizací pražského dopravního podniku. Ve čtvrtek oznámili, že jsou schopni stávku kdykoliv spustit. Svůj protest chtějí odboráři namířit proti vedení Prahy, které mělo způsobit špatnou finanční situaci dopravního podniku.

Zdeněk Škromach
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24