Růst výroby v Německu zrychlil

Berlín – Tempo meziměsíčního růstu průmyslové výroby v Německu v září zrychlilo na 2,7 procenta ze srpnových 1,8 procenta. Oznámilo to dnes na základě předběžných údajů německé ministerstvo hospodářství. Analytici přitom počítali se zpomalením růstu na rovné procento. Údaje jsou dalším důkazem oživení německé ekonomiky.

„Údaje jsou dobré a potvrzují vzestupný trend, který byl zřejmý již z předstihových indikátorů. Německý průmysl těží z oživení zahraniční poptávky, zejména v Asii,“ řekl analytik společnosti VP Bank Liechtenstein Jörg Zeugner. Domníváme se, že výroba bude v příštích měsících pokračovat v růstu o 2,5 až tři procenta," dodal.

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí stoupla proti předchozím třem měsícům o 0,3 procenta. Vymanila se tak z recese, ve které strávila celý rok. Německá vláda minulý měsíc předpověděla, že ekonomika by měla v příštím roce stoupnout o 1,2 procenta po letošním propadu o pět procent. Německo je největší ekonomikou v Evropě. Je rovněž klíčovým trhem pro české podniky a do značné míry předurčuje, jak si povede celé české hospodářství.